Advert
Advert

Üniversitede Kitap Okuma Etkinliği

Üniversite akademik ve idari personeli ile öğrenciler, “Aydınlık Yarınlar İçin” sloganıyla düzenlenen “Uluslararası İlişkiler Topluluğu (UİT) Kitap Okuma Günleri”nde bir araya geldi.

Üniversitede Kitap Okuma Etkinliği
Üniversitede Kitap Okuma Etkinliği .
Bu içerik 1421 kez okundu.
Advert

Kitap okuma alışkanlığı kazandırmak ve kitap okumanın önemine işaret etmek amacıyla İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi önünde gerçekleştirilen etkinliğe Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLÜ de destek verdi. Etkinlikte personel ve öğrencileri açık alanda kitap okudu.

Üniversite Uluslararası İlişkiler Topluluğu tarafından tertip edilen etkinlikte kitap okumayla ilgili açıklamada bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ; toplumumuzun genel olarak kitap okumaması nedeniyle dünyadaki toplumlar ailesinde kendisine üst sıralarda yer bulamadığını söyledi. Okumanın önemini belirten GÖNÜLLÜ; analiz ederek ve ihtiyaca yönelik okumanın gerekliliğini vurgulayarak yalnızca eğitim-öğretim için değil, dünyayı anlamak, geçmişi bilmek ve geleceğe güven verebilmek için kitap okumanın şart olduğunu ifade etti.  

Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ, konuşmasına şöyle devam etti: “Toplumumuzun okuma alışkanlığı kazanması ve okumayı bir ihtiyaç olarak hissetmesi bu konudaki eksikliğimizin giderilmesi çok önemlidir. Okumayı toplumumuzda aslında bir ihtiyaç haline getirmemiz gerekiyor. İlköğretimde öğretmenlerin ailede de ebeveynlerin çocukları kitap okumaya teşvik etmesi gelecek kuşakların bu alışkanlığı kazanmasında çok önemlidir. Bu konuda toplumun tümünü hedef olarak seçmemiz gerekiyor. Aksi takdirde çok bekleriz ve beklerken de kayıplar vermeye devam ederiz.

Üniversite Merkez Kütüphanesi’nde ciddi miktar ve kalitede kitabımız var. Kitap sayımızı gün geçtikçe artırıyoruz. Öğrencilerimizin farklı türden kitaplar okumasını ve her yaklaşımı bilmelerini istiyoruz. Farklı yaklaşımları bilmediğiniz zaman olaylara dar kalıplarla bakarsınız, farklılıkları göremezsiniz. İnsan beyninin sürekli gelişmesi gerekiyor. Çok okumamız, düşünmemiz ve gözlem yapmamız gerekiyor. Sadece kitaplara bakmak değil, hayatı da iyi gözlemlememiz gerekiyor. Bunun parçalarından biri de kitap okumaktır. Kitap okumayı bırakmamalıyız. Bugünkü etkinliğimizin toplumumuzun okuma alışkanlığı kazanmasına katkıda bulunmasını temenni ediyor, öğrencilerimizin sergiledikleri örnek davranışın daha da yaygınlaşmasını diliyorum.” 

Öğrenciler ise, kitap sevgisinin kazanılmasında bu tür etkinliklerin önemli rol oynadığını dile getirerek Rektör Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ'ye destekleri için teşekkür ettiler.

Üniversitede Kitap Okuma Etkinliği kahta kahtahaber kahta haber haber tut kahta kahtatime KAHTATİME adıyaman samsat gerger gölbaşı çelikan tut besni çelikhan sincik menzil safvan nemrut vali kaymakam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN BAŞKANA HEDİYE
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN BAŞKANA HEDİYE
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI