Advert
Advert

Sincik’ de Kadınlara Okuma Yazma Belge Takdimi Yapıldı.

Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ ın eşleri Hanımefendi Sayın Emine Erdoğan’ ın himayelerinde Türkiye genelinde başlatılan okuma yazma seferberliği mayıs ayı içerisinde tamamlanmaya başladı. 80 saatlik yoğunlaştırılmış 1. düzey okuma yazma kurslarına katılan Sincik’ deki kadınlara belgeleri takdim edildi.

Sincik’ de Kadınlara Okuma Yazma Belge Takdimi Yapıldı.
Sincik’ de Kadınlara Okuma Yazma Belge Takdimi Yapıldı. .
Bu içerik 129 kez okundu.
Advert

Onur Mahallesinde Merkez Camii Kuran Kursunda eğitimi başarılı bir şekilde tamamlayan kursiyerlere belgeleri takdim edildi. Karaköse Köyünde kadın kursiyerlerin oluşturduğu grup kursu başarılı bir şekilde tamamlayarak belge almaya hak kazandılar.

Karaköse Köyünde belge takdim törenine katılan Kaymakam Zafer Sağ, kursu başarılı şekilde tamamlayan kursiyerlere belgelerini takdim etti. Kaymakam Sağ; Kursa katıldıkları, çalışıp çabaladıkları, bu kadar güzel ve anlamlı bir seferberliğe katıldıkları için tüm kursiyerlere teşekkür ederim.

Burada öğrendikleriniz dışarıda yaşadığınız sıkıntıları giderecektir. Köyde okuma yazma bilmeyenlere güzel bir örnek teşkil etmiş bulunmaktasınız. Emek harcayan öğretmenlere teşekkür ederim.’’ Dedi. Sincik Halk Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin Meriç; okuma yazma seferberliği kapsamında sincik ilçesinde köy ve mezralarda 1. Kademe, 2. Kademe ve yoğunlaştırılmış eğitim modüllerinde kurslar açıldı.

Kurslarımıza yaklaşık 200 kursiyer kayıt yaptı. Sincik ilçemizin her noktasında okuma yazma bilmeyenlere kurs açılmasını sağlayan başta İlçe Kaymakamımız Sayın Zafer Sağ, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ahmet Aydın ve fedakar öğretmenlerimize şükranlarımı sunuyorum’’ dedi.

kahta kahtahaber haber kahta adıyaman vali kaymakam meb time KAHTA HABER TIME ak ak parti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN BAŞKANA HEDİYE
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN BAŞKANA HEDİYE
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI