Advert
Advert

Adıyaman’da Astronomiye Duyulan İlgi Arttıyor

Adıyaman Üniversitesi Gözlemevi Adıyaman’da Astronomiye Duyulan İlgiyi Arttırıyor

Adıyaman’da Astronomiye Duyulan İlgi Arttıyor
Adıyaman’da Astronomiye Duyulan İlgi Arttıyor .
Bu içerik 240 kez okundu.
Advert

Adıyaman Üniversitesi Merkezi Araştırma Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde çalışmalarını yürüten Gözlemevindeki teleskop ile yaz ayları boyunca her çarşamba Gökyüzü Gözlem Şenliği etkinliği düzenleniyor.

Bu haftaki Gökyüzü Gözlem Şenliğine Üniversitenin Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Seyit TEMİR, Prof. Dr. Hasan SOLMAZ ve misafirler katılırken, katılımcılar Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümünden Arş. Gör. Dr. Nazlı KARAMAN nezaretinde ay ve diğer gök cisimlerini gözlemleme imkânı buldular.

Etkinlik hakkında konuşan Üniversite Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Seyit TEMİR, Üniversitenin Gözlemevinde Türkiye'nin en büyük teleskoplarından biri olan ADYU60 teleskobuyla uluslararası görevler dâhilinde gökyüzünün gözlemlendiğini belirtti.

Adıyaman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan SOLMAZ ise perdiyodik olarak üniversitemiz çalışanları, öğrencileri ve halkımıza açık olarak gerçekleştirilen gökyüzü gözlem şenlikleri ile her kesimden insana gökyüzünün güzelliklerini görme imkânını sunmaya çalıştıklarının altını çizerek böylece Adıyaman’da astronomiye duyulan ilgiyi artırmayı hedeflediklerini söyledi.

Gözlem şenliğine gelen misafirler ise gördükleri ilgiden dolayı başta Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ olmak üzere Üniversitemiz yönetimine ve çalışanlarına teşekkür etmeyi ihmal etmediler.

kahta kahtahaber haber kahta adıyaman vali kaymakam meb time KAHTA HABER TIME ak ak parti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN BAŞKANA HEDİYE
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN BAŞKANA HEDİYE
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI