Advert
Advert

ADYÜTAYAM’da Minik Öğrencilere Organik Tarım Anlatıldı

Adıyaman Bilim Sanat Eğitim Merkezi (BİLSEM)'e kayıtlı özel yetenekli öğrenciler TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destek Programı Adıyaman’da Yerden Göğe Doğa Serüveni Projesi-2 kapsamında Üniversitemiz bünyesinde yer alan Tarımsal Uygulama ve Arazi Yönetimi Uygulama ve Araştırma Merkezini (ADYÜTAYAM) ziyaret etti.

ADYÜTAYAM’da Minik Öğrencilere Organik Tarım Anlatıldı
ADYÜTAYAM’da Minik Öğrencilere Organik Tarım Anlatıldı .
Bu içerik 173 kez okundu.
Advert

Adıyaman'da tarımla ilgili kurum, kuruluş ve çiftçilere tarımsal uygulama ve arazi yönetimi konusunda bilgiler vermek amacıyla kurulan ADYÜTAYAM’da öğrenciler solucanlar, güneş enerjisi, damla sulama, biber dikimi ve arıcılık hakkında bilgiler aldı.

Öğrencilere teorik bilgilerle birlikte pratik çalışmaların da yaptırıldığı ziyarette renkli görüntüler oluştu. Ziyaretten dolayı duydukları memnuniyeti dile getiren ADYÜTAYAM Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Muzaffer KIRPIK: “Bugün minik öğrencilerimiz tarafından Tarımsal Uygulama ve Arazi Yönetimi Uygulama ve Araştırma Merkezimize bir ziyaret gerçekleştirildi. Kendilerine burada organik tarımın yanı sıra arıcılık, biber dikimi, solucanlar ve güneş enerjisi hakkında bilgiler verdik.

Uygulamalı şekilde evlatlarımızı bilgilendirmeye çalıştık. İnşallah faydalı bir ziyaret olmuştur.” dedi. Hem organik ürün yetiştirilen hem de ilimizdeki çiftçilerin seracılık ve bağcılık anlamında eğitimler aldığı merkezde çeşitli tarımsal projelere devam ettiklerinin altını çizen Dr. Öğr. Üyesi KIRPIK, merkezin görmek isteyen herkese açık olduğunu belirterek “Burayı merak eden, üretimlerimiz hakkında bilgi almak isteyen öğrencilerimizi ve vatandaşlarımızı bekliyoruz.

Seracılık ve bağcılık faaliyetleri yürütülen merkezimizde klasik bağcılık sisteminden modern bağcılık sistemine geçişin örneklerini sunuyoruz.” şeklinde konuştu.

kahta kahtahaber haber kahta adıyaman vali kaymakam meb time KAHTA HABER TIME ak ak parti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN BAŞKANA HEDİYE
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN BAŞKANA HEDİYE
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI