Advert
Advert

ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİNE ISO 9001 KALİTE BELGESİ VERİLDİ

Adıyaman Üniversitesi, yaptığı çalışmalar, hazırladığı projeler ve verdiği eğitimle Türk Standartları Enstitüsü’nden TSE ISO 9001 Kalite Belgesi aldı.

ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİNE ISO 9001 KALİTE BELGESİ VERİLDİ
ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİNE ISO 9001 KALİTE BELGESİ VERİLDİ
Bu içerik 1524 kez okundu.
Advert
Adıyaman Üniversitesi Rektörlük Konferans Salonunda düzenlenen sertifika takdim törenine Adıyaman Valisi Nurullah Naci kalkancı, Türk Standartları Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin, Rektör Prof. Dr. M. Talha Gönüllü, İl Emniyet Müdürü Metin Alper, Rektör Yardımcıları, Üniversite akademik ve idari personeli ile öğrenciler katıldı.
 
Törenin açılış konuşmasını yapan Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Talha Gönüllü, “Rektör Yardımcıları, Dekanlar, Enstitü Müdürleri, Meslek Yüksekokulu Müdürleri tüm akademisyenler ve idari personellerimiz katkıda bulundukları gibi ayrıca da bununla ilgili olan birimlerimiz de geliştirdiğimiz altyapıyla beşeri alt yapımızda daha rahatlıkla daha fazla bir görgüyle bu belgeyi almış olduk.  Bu arada bize TSE belgesini alabilmemiz için imkan sağlayan TSE Başkanımız Prof. Dr. Adem Şahin’e teşekkür ediyoruz” dedi.
 
 TSE Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin ise yaptığı konuşmada, biz Türk Standartları Enstitüsü olarak şunu söylüyoruz; “Her alanda olduğu gibi eğitimde de politikaların kalite olgusu şekillendirilmesi zorunludur. Eğitimde kalite, genç beyinlerin çağa uygun ilerlemeye açık, girişimcilik ruhunu geliştiren bilim temelinde bir eğitim almalarını sağlamakla mümkün olacaktır.
 
  Türk Standartları Enstitüsü işte bu anlayışla 1990 yılında öncü olarak kalite sistem belgelendirme faaliyetlerine kararlıkla sürdürmekte ve kalitenin bütün kurumlar da vazgeçilmez bir unsur olmasını sağlamak için çalışmaktadır. Uygulamayla tespit edilmiştir ki kalite yönetim sistemlerinin eğitim kurumlarındaki tatbiki ki bu eğitim kurumları gelişen çağa, yeni teknolojilere uyum sağlanmasındaki yönlendirici ve destekleyici olmakta ve verimlilik ile etkinliği artırmaktadır.
Bugüne kadar aralarında Adıyaman Üniversitemizin de bulunduğu 35 üniversiteye de eğitim işbirliği protokol imzaladı. Her yıl ortalama 40 bin kişiye eğitim sertifikası verildi. Öte yandan 32 üniversiteye ve bağlı kuruluşlarına TSE tarafından farklı yönetim sistemlerinde verilen toplam belge sayısı 81 adete ulaştı.
Adıyaman Üniversitemiz TSE işbirliği içerisinde olan üniversitelerimizden bir tanesidir. Bugünkü belge törenimiz ise kalite yönetim sistemi belgesinin 2015 versiyonuna geçiş vesilesi ile düzenlenmektedir. Kalite malumunuz olduğu üzere zorlu bir yolculuktur Enstitüsü olarak bir yolculukta gerekli versin yönetimimize, gerek öğrencilerimizle işbirliğimizin her geçen gün artmasına arzuluyoruz.
Bu işbirliğinin diğer üniversitelerimizde de örnek teşkil etmesi ve bu alanda bir kalite seferberliğinin başlatılmasının ülkemizin ekonomik büyümesine ivme kazandıracağına gönülden inanıyoruz” diye konuştu.
 
Yapılan konuşmaların ardından Vali Nurullah Naci Kalkancı ve Türk Standartları Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Adem Şahin tarafından Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Talha Gönüllü’ye TSE ISO 9001 Kalite Sertifikası Belgesi verildi.
 
ADIYAMAN ÜNİVERSİTESİNE ISO 9001 KALİTE BELGESİ VERİL Kahta kahtahaber kahta haber haber tut kahta kahtatime KAHTATİME adıyaman samsat gerger gölbaşı çelikan tut besni çelikhan sincik menzil safvan nemrut vali kaymakam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN BAŞKANA HEDİYE
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN BAŞKANA HEDİYE
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI