Advert
Advert

ADIYAMAN’DA ONBİNLER TEK YÜREK OLDU

O İHANET GECESİNİ UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ. ADIYAMAN’DA ONBİNLER TEK YÜREK OLDU

ADIYAMAN’DA ONBİNLER TEK YÜREK OLDU
ADIYAMAN’DA ONBİNLER TEK YÜREK OLDU .
Bu içerik 164 kez okundu.
Advert

15 Temmuz 2016 tarihinde Fetullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması FETÖ/PDY tarafından yapılan darbe girişiminin ikinci yıldönümü dolayısıyla Adıyaman’da Onbinlerce vatandaş hükümet konağı meydanına akın etti.

15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri demokrasi yürüyüşüyle başladı.

Mimar Sinan Kültür Parkı önünde başlayan demokrasi yürüyüşü Hükümet meydanına kadar devam etti.

Demokrasi yürüyüşüne katılan vatandaşlara mehteran takımı eşlik etti. Ellerinde Türk bayraklarıyla yürüyen vatandaşlar, "Şehitler ölmez vatan bölünmez", "Darbeciler halka hesap verecek" şeklinde slogan atarak, Fetullahçı Terör Örgütü'nü (FETÖ) lanetledi.

Demokrasi yürüyüşü sonrası hükümet meydanına gelen 7’den 70’e Adıyamanlı vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla aynı ruh ve inançla demokrasiye sahip çıktı.

15 Temmuz Şehitleri için okunan Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından protokol konuşmalarına geçildi.

Programın açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu ve Adıyaman Milletvekilleri, hükümet meydanını hınca hınç doldurarak istiklal ve istikbaline sahip çıkan Adıyamanlı vatandaşlara katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Birlik ve beraberlik ruhunun zirve yaptığı anma etkinliklerinde Onbinlerce Adıyamanlı vatandaş tek vücut halinde ellerinde Türk Bayraklarıyla 15 Temmuz ihanet teşebbüsü girişimini yapan FETÖ/PDY üyesi vatan hainlerine lanet okudu.

Anma etkinliklerinde bir konuşma yapan Vali Nurullah Naci Kalkancı, “O karanlık gecede o hayvan ve sırtlan sürüsünün kalkıştığı o ihaneti unutmadık, unutmayacağız.

O gece tüm Türkiye ile birlikte Adıyamanlı kardeşlerim de kıyama kalkarak bu vatanı böldürmeyiz, bu devleti yıktırmayız, bu ezanı susturmayız, bu bayrağı indirtmeyiz ve bu milleti böldürtmeyiz dedi ve 27 gece boyunca bu meydanda demokrasi nöbeti tutarak istiklal ve istikbaline sahip çıktı.

Allah hepinizden razı olsun. Allah sizleri daim kılsın. 15 Temmuz bizim tarihimizde 26 Ağustos gibidir. 26 Ağustos 1071 bu coğrafyayı vatan kıldığımız tarihtir. 15 Temmuz bizim tarihimizde 29 Mayıs 1453 İstanbul’un fethi gibidir, 15 Temmuz, 30 Ağustos Büyük Taarruz gibidir. 15 Temmuz bu milletin kendi üzerine oynanan ve belki kendi tarihinde şahit olmadığı Ardahan’dan Edirne’ye Fetö terör örgütünün planlarını bozduğu gündür.

 15 Temmuz tarihe altın sayfalarla yazılmıştır. 15 Temmuz, Türkiye’nin gelişmesini, büyümesini, lider ülke olmasını istemeyen ve devletin bütün kurumlarına sızmış FETÖ terör örgütünün yerle yeksan olduğu gündür. 15 Temmuz gerçekleşseydi ülkemizin her bölgesini param parça edeceklerdi.

Bu oyunu bize kuranlar bizim içimizde devşirilen hainlerle bunu başaracaklarını sandılar. Çok şükür bu aziz millet buna müsaade etmedi ve Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile sokağa çıkarak şanlı bir direniş gösterdi.

Sizin bu kararlı ve dik duruşunuz olduğu sürece evvelallah devletimiz ilelebet payidar kalacaktır. Allah bir daha 15 Temmuz gibi bir badireyi bu aziz millete yaşatmasın. 15 Temmuz’da sokağa çıkarak o karanlık geceyi aydınlığa kavuşturan aziz milletimizin her bir ferdine şükranlarımı sunuyorum.

Bu ihanet girişimi karşısında 15 Temmuz gecesinden itibaren darbeye karşı durup 27 gece sabahlara kadar Hükümet Konağı önünde demokrasi nöbeti tutan yediden yetmişe tüm Adıyamanlı hemşerilerime gönülden teşekkür ediyor, o gece canlarını feda eden aziz vatan şehitlerimizi hürmetle, rahmetle, minnetle yad ediyorum.

Gazilerimize de Allah'tan sağlık, afiyet ve uzun bir ömürler diliyorum”dedi. Konuşmaların ardından Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde gerçekleşen programdaki konuşması Adıyaman’daki vatandaşlara dev ekranlarda canlı yayınla izletildi.

Ardından 15 Temmuz darbe girişimi sırasında büyük bir kahramanlık göstererek şehit olan Astsubay Ömer Halisdemir için kaleme alınan '30 Kuş' adlı şiir ile kahramanlık temalı şiir ve türküler öğrenciler tarafından okunarak yoğun alkış aldı.

Adıyaman’da "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" dolayısıyla sabaha kadar süren demokrasi nöbeti dolayısıyla Valilik tarafından vatandaşlara çay, su, etli pilav ve ayran ikramında bulunuldu.

Vali Nurullah Naci Kalkancı, Adıyaman Milletvekilleri ve protokol üyeleri hükümet meydanını hınca hınç dolduran vatandaşlarla sohbet ederek, gösterdikleri yoğun ilgi ve katılımdan dolayı teşekkür etti.

Hükümet Konağı meydanında düzenlenen 15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü programına Vali Nurullah Naci Kalkancı ve eşi Yasemin Kalkancı, Adıyaman Milletvekilleri Ahmet Aydın, Halil İbrahim Fırat, Muhammed Fatih Toprak, Yakup Taş, Garnizon Komutanı Albay Davut Kulalar, Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak, protokol eşleri, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Talha Gönüllü, Vali Yardımcıları, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdürü Metin Alper, Siyasi Parti Başkanları, bazı kurum amirleri, STK Başkanları ve binlerce Adıyamanlı vatandaş katıldı.

kahta kahtahaber haber kahta adıyaman vali kaymakam meb time KAHTA HABER TIME ak ak parti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN BAŞKANA HEDİYE
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN BAŞKANA HEDİYE
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI