Advert
Advert

“Vatandaşımız rahat olsun OHAL kalksa da hiçbir şekilde terörle ilgili zafiyet olmayacak”

AK parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan, Mihalıççıklılar Derneğince Eskişehir'de bir otelde düzenlenen "Birlik ve Beraberlik Toplantısı"na katıldı.

“Vatandaşımız rahat olsun OHAL kalksa da hiçbir şekilde terörle ilgili zafiyet olmayacak”
“Vatandaşımız rahat olsun OHAL kalksa da hiçbir şekilde terörle ilgili zafiyet olmayacak” .
Bu içerik 133 kez okundu.
Advert

Karacan, gazetecilere yaptığı açıklamada, ülkenin 15 Temmuz'da FETÖ'nün hain darbe girişimiyle acı olaylara tanık olduğuna işarete ederek halkın o gece demokrasiye sahip çıkıp, bu hainleri püskürttüğünü anlattı.

Bunların amacının demokrasiye darbe vurup, halkın iradesine el koymak olduğuna dikkati çeken Karacan, şunları söyledi:

"Bunlar Türkiye Cumhuriyeti'ne tamamen el koymak ve işleyişi değiştirmek istedi. Tabii Türkiye her zamanki gibi şunu gördü: Halk ne isterse o olur. Yarın ikinci yılındayız 15 Temmuz'un. Tabii o geceye gidersek... Cumhurbaşkanımız ve dönemin Başbakanı şimdiki Meclis Başkanımız Binali Yıldırım, bir an evvel televizyonlara çıkıp halkı sokağa davet etti ve şunu dediler: "Demokrasinize sahip çıkın." Halk bunu dinledi. Ne oldu? Sonuçta FETÖ'cülerin kimisi kaçtı, kimisi içeride ama önemli olan halkın dediğinin olması. Halk vatanına, hükümetine, sahip çıktı. 24 Haziran'da da gördük. Sandıktan çıkan iradenin kendilerini temsil etmesi... Halkın iradesinin üzerinde hiçbir irade yoktur. Artık Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'miz var. Daha güzel günler olacak inşallah."

Karacan, olağanüstü halin kalkmasıyla yeni düzenleme yapılacağını, valilere biraz daha yetki verecek kanunların çıkacağını dile getirerek şunları kaydetti:

"Önümüzdeki haftalarda Meclisimiz 15 gün daha çalışacak. 15 günlük süreçte OHAL kalkacak. Vatandaşımız rahat olsun OHAL kalksa da hiçbir şekilde terörle ilgili zafiyet olmayacak. Bunun için ilgili kanunları çıkaracağız. Yönetmelikler de düzenlenecek. Bakanlar Kurulumuz belirlendi. İçişleri Bakanımızın müthiş enerjisi, performansı var. Genelkurmay Başkanımız yeni hükümet sistemimizde Milli Savunma Bakanımız oldu. İşin mutfağından gelen insan. Bundan sonra daha güzel olacak inşallah." 

Etkinliğe AK Parti Eskişehir Milletvekili Emine Nur Günay, CHP milletvekilleri Utku Çakırözer ve Jale Nur Süllü, MHP Milletvekili Metin Nurullah Sazak ve İYİ Parti Milletvekili Arslan Kabukçuoğlu da katıldı.

kahta kahtahaber haber kahta adıyaman vali kaymakam meb time KAHTA HABER TIME ak ak parti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN BAŞKANA HEDİYE
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN BAŞKANA HEDİYE
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI