Advert
Advert

Öğrencilerin Hazırladığı 6 Proje Onaylandı

Kahta ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor Bakanlığına sunulan yaklaşık 120 bin lira tutarındaki projelerin onaylandığını duyurdu.

Öğrencilerin Hazırladığı 6 Proje Onaylandı
Öğrencilerin Hazırladığı 6 Proje Onaylandı .
Bu içerik 175 kez okundu.
Advert

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen Gençlik Projeleri Destekleme Programı 2018-1 basamağı kapsamında sunulan 18 projenin 6’sı kabul edildi. Kahta ilçesindeki okullarda oluşturulan öğrenci gruplarından, yenilikçi, düşünebilen, üretebilen bireylerin yetiştirilmesi ve sportif faaliyetlerin artırılmasına yönelik hazırlanan 6 proje yeni eğitim öğretim yılında faaliyete geçecek.

Öğrenci gruplarından oluşturulan yaklaşık 6 bin öğrencinin faydalanacağı ‘Teknolojiyi Seven Parmak Kaldırsın’, ‘Bir Fikrim Var’, ‘Kitabımı Okuyorum, Yazarıyla Buluşuyorum’, ‘Akıllı Sınıf’, ‘Sporla Bağlan Hayata’, ‘Ecdada Selam Olsun’ projeleri Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından onaylandı. Kahta ilçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, Gençlik ve Spor Bakanlığına sunulan projelerin çocuklar açısından büyük önem taşıdığını belirterek, “Okullarımızın, yenilikçi, üretebilen, milli ve manevi duygulara sahip bireylerin yetiştirilmesine yönelik Gençlik Merkezi ve Spor Bakanlığına sunduğumuz 6 proje onaylandı.

Öğrencilerimiz, gözetmen öğretmenlerimiz eşliğinde birbirinden güzel 18 proje hazırladı. Hazırlanan projeleri Gençlik ve Spor Bakanlığımıza sunduk. Bunların 6’sı şuan kabul edildi. Öğrenci gruplarımızın böylesine güzel projeleri hazırlaması ve hazırlanan projelerin onaylanması da bizim açımızdan büyük bir onurdur.

‘Teknolojiyi Seven Parmak Kaldırsın’ projesi ile öğrencilerimiz, robotik kodlama dersliğinde robot tasarımı ve robot kodlamasını öğrenecek. Burada tasarlayacakları robota yazdıkları kodlar ile günlük hayatı kolaylaştırmak ve hızlandırmak için projelere imza atacaklar. ‘Bir Fikrim var ‘ projesiyle öğrencilerimiz, projenin hazırlanması, sunulması ve ilgili kuruma iletilmesi hakkında gerekli donanıma sahip bireyler olacak. Burada eğitimi tamamlayarak başarılı olan öğrencilerimiz, Türk Silahlı Kuvvetlerinin milli silah envanterini sağlayan Aselsan ve insansız hava araçlarını üreten Bayraktar’ı ziyaret edecek. ‘Kitabımı Okuyorum, Yazarıyla Buluşuyorum’ projesiyle öğrencilerimiz kitap okuyacak.

Daha sonra okudukları 3 kitap yazarıyla buluşma imkanına sahip olacak. Kitap yazarına okudukları kitap hakkında çeşitli sorular sorma imkanına sahip olabilecek. ‘Ecdada Selam Olsun’ projesi öğrencilerimizin milli ve manevi duygularını canlı tutacak. Projeyle birlikte tek vatan, tek millet inancı ve tarih şuurunu bilen, dilini doğru ve etkin kullanabilen bireyler yetişecek. ‘Akıllı Sınıf’ projesiyle 3 boyutlu gözlükler ile ders görme imkanına sahip olacak. 3 boyutlu görüntünün oluşumuna imkan sağlayan derslikte öğrencilerimiz, kullanacakları 3 boyutlu gözlükler ile ders işleyecek.

Öğrencilerimizin sağlıklı ve daha mutlu bir hayata yönlendirmek amacıyla ‘Sporla Bağlan Hayata’ gereken imkanı verecek. Bu projeyle öğrencilerimiz spor faaliyetlerini yapmalarını için gereken alt yapıya sahip olabilecek. Proje kapsamında öğrencilerimiz açılan spor kurslarında, Futbol, Voleybol, Basketbol gibi spor dallarını öğrenerek kendisini geliştirme imkanına sahip olacak.

Çeşitli spor etkinlikleri düzenlenerek öğrencilerimizin spor faaliyetleri desteklenecek. Projelerin hazırlanmasında emeği geçen öğrencilerimize, okul idarecilerine, yetkililere ve ARGE birimimize teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

kahta kahtahaber haber kahta adıyaman vali kaymakam meb time KAHTA HABER TIME ak ak parti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN BAŞKANA HEDİYE
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN BAŞKANA HEDİYE
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI