Advert
Advert

TDK Başkanı Prof. Dr. GÜLSEVİN ADYÜ i Ziyaret Etti

Türk Dil Kurumu (TDK) Başkanı Prof. Dr. Gürer GÜLSEVİN Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ’yü makamında ziyaret etti.

TDK Başkanı Prof. Dr. GÜLSEVİN ADYÜ i Ziyaret Etti
TDK Başkanı Prof. Dr. GÜLSEVİN ADYÜ i Ziyaret Etti .
Bu içerik 137 kez okundu.
Advert

Ziyarette, üniversite ve eğitim çalışmaları ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu. Üniversitenin Onur Defterini imzalayan TDK Başkanı Prof. Dr. GÜLSEVİN’e Üniversite Rektörü Prof. Dr. GÖNÜLLÜ tarafından Adıyaman’ın tarihi mekânlarından biri olan Cendere Köprüsünün maketi takdim edildi.

Üniversite Merkez Külliyesinde de incelemelerde bulunan TDK Başkanı Prof. Dr. GÜLSEVİN, ADYÜ Kale, Yaşayan Kültürel Hazineler Müzesi (Adıyaman Evi), Minyaman Çarşısı, Nemrut Dağı ve Perre Antik Kenti modellerini ve fakülte binalarını gezdi.

Prof. Dr. GÜLSEVİN, 2006 yılında kurulan Adıyaman Üniversitesinin sınırlarını aştığını belirterek, gelişimini neredeyse tamamlayan yemyeşil bir üniversitede bulunmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ’yü çalışmalarından dolayı tebrik eden Prof. Dr. GÜLSEVİN; "Bence Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ Türkiye’deki her üniversitede en az bir dönem de olsa çalışmalıdır. Eğitim-öğretimin yanı sıra sosyal alanları ve benzersiz doğasıyla Adıyaman’da çok güzel bir üniversite bulduk. Ben bundan sonraki çalışmalarında da kendisine başarılar diliyorum." dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ ise güzel düşünce ve temennilerinden dolayı TDK Başkanı Prof. Dr. GÜLSEVİN’e teşekkür etti.

Akşam ise ADYÜ Kale'de gerçekleştirilen 15 Temmuz Belgesel gösterimine katılan TDK Başkanı Prof. Dr. Gürer GÜLSEVİN, 15 Temmuz Belgeselini Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ ile birlikte izledi.

kahta kahtahaber haber kahta adıyaman vali kaymakam meb time KAHTA HABER TIME ak ak parti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN BAŞKANA HEDİYE
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN BAŞKANA HEDİYE
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI