Advert
Advert

Dinin İstismar Edilmesinin Önlenmesinde Sahih Bilgilerin Önemi

Din Görevlierine “Dinin İstismar Edilmesinin Önlenmesinde Sahih Bilgilerin Önemi” Konferansı

Dinin İstismar Edilmesinin Önlenmesinde Sahih Bilgilerin Önemi
Dinin İstismar Edilmesinin Önlenmesinde Sahih Bilgilerin Önemi .
Bu içerik 191 kez okundu.
Advert

Adıyaman İl Müftülüğü, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" dolayısıyla 15 Temmuz 2016 tarihinde Hain Darbe Kalkışmasında bulunan FETÖ Terör örgütünün ve 15 Temmuz Demokrasi ve Destanın anlatılması için bir dizi program düzenlenmiştir.

Adıyaman Merkez Ulu Camiinde Tüm Şehitlerimiz için Kur'an Ziyafeti ve Mevlid-i Şerif programı icra edildi. Yaz Kur'an Kurslarında okuyan çocuklara İl Müftüsü, İl Müftü Yardımcıları, Vaizler “Dinin İstismarı"konusunda bilgilendirilme sohbetleri yapılmıştır.

Bu kapsamda,14 Temmuz 2018 Cumartesi günü Belediye Konferans Salonunda “Dinin İstismar  Edilmesinin Önlenmesinde Sahih Bilgilerin Önemi” Konulu Konferans düzenlendi.

Diyanet İşleri Başkanlığı, Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Özcan Gökçebay ve Diyanet İşleri Uzmanı Züha Döndü Seven tarafından ilimizde bir dizi etkinlik gerçekleştirildi.  Bu çerçevede Yaz Kuran Kursları ziyaret edildi. Cuma namazı öncesi Ulu Camii’de icra edilen Kuran Ziyafeti programında Özcan Gökçebay tarafından vaaz verildi. Valilik Ziyareti, Kurum amirleri ve STK temsilcileriyle gerçekleşen programlar oldukça verimli geçti. STK temsilcileriyle yaklaşık 2 saat süren bilgilendirme toplantısında Özcan Gökçebay tarafından FETÖ konusu işlendi. Züha Döndü Seven tarafından DEAŞ Terör örgütü anlatıldı. Sunumların akabinde karşılıklı görüş alışverişlerin sağlandığı toplantının çok verimli geçtiği STK temsilcilerimiz tarafından dile getirilmiştir. Bu tür programların yereldeki düşüncelerin merkeze ulaştırılması açısından oldukça yararlı olduğu ifade edilmiştir.

Ayrıca 14.07.2018 Cumartesi günü Müftülük Personellerimize yönelik olarak Belediye Konferans salonunda Başkanlık ekiplerimiz tarafından FETÖ  ve DEAŞ konusu, sunumlar ve 15 Temmuz Sinevizyonları eşliğinde bir kez daha anlatılmış ve oldukça çarpıcı yönleri ile konunun önemi işlenmeye çalışılmıştır. Aynı günün akşamı yerel TV kanalı Mercan TV’de gece saat 22:00’de Özcan Gökçebay ve Züha Döndü Seven tarafından FETÖ ve DEAŞ konusu hakkında halkımız bilgilendirilmeye çalışılmıştır.

Diyanet İşleri Uzmanı Züha Döndü Seven ise Müftülüğümüz bünyesinde Eğitim-Öğretime devam eden Yatılı Kız Kur'an Kurslarını ziyaret ederek, kız öğrencilere Din İstismarı Yapan FETÖ ve DEAŞ anlatılarak öğretici ve öğrenciler uyarıldı. 

Adıyaman Müftüsü Mehmet Taşcı Konferansın açılış konuşasında, din görevlilerini FETÖ ve DEAŞ konusunda uyardı. Belediye Konferans Salonunda gerçekleşen toplantıda konuşan Mehmet Taşcı, Allah’tan, Peygamber’den bahsetmeden sadece cemaat çıkarlarını ön planda tutanlardan uzak durulmasını istedi.

Mehmet Taşcı, “Sadece kendi hocasından, üstadından, hocaefendisinden, bahsediyorsa, Peygamberden bir satır bahsetmiyorsa böyleb bir cemaata gitmeyin. Gittiğiniz yerde haram işliyorlar, harama alıştırıyor.  Kuran var mı? Yok. Tefsir var mı? Yok. Hadis var mı? Yok. Peygamberin hayatı var mı? Yok. Ha bire kendini anlatıyor. Kendini pazarlıyor,  Allah’ın anlatılmadığı, Peygamberin anlatılmadığı, Kuran’ın okunmadığı, kendinden bahseden, kendi kitaplarını okuyan yerlere gitmeyin.  Bir satır Peygamberlerden bahsetmez, iki satır tefsir okumaz, ilmihal hiç okunmaz, böyle cemaat olur mu?” dedi.

Taşcı, camilerde hiçbir cemaatin kitabının bulunmamasını isteyerek, “Camilerde hiçbir cemaatin kitabı olmayacak. Çünkü Başkanlığımız Camilerimizin kütüphanelerinde bulundurulacak kitapların listesinin göndermişti. Diyanet yayınlarından başka yayın bulundurulmayacaktır. Camilerimizde Diyanet İşleri Başkanlığı Kitaplarının, dışında herhangi bir cemaatin kitabı bulunmasın. Eğer öyle bir kitap varsa götürüp evinize koyabilirsiniz.” diye konuştu.

Konferansa Konuşmacı olarak katılan Diyanet İleri Başkanlığı Sosyal Hizmetler Daire Başkanı Özcan Gökçebay, FETÖ Terör Örgütünün Dini Cemaat görünümünde nasıl yapılandığı, dini nasıl istismar ettiğini tüm detayları ile, örgüt elebaşı Fethullah Güleni’in ayet ve hadisleri nasıl çarpıttığını, Hz. Peygamber ile görüştüğünü, sohbetlerine katıldığı şeklinde yalanlar uydurarak, halkı kandırdığını tüm detayları ile anlattı. Din görevlilerimizin halkımıza dini anlatmakla görevli olduklarını, halkın sahih kaynaklardan dinini öğrenmesi için Diyanet İşleri Başkanlığı mensuplarına müracaat edilmesini istedi.

Son olarak Diyanet İşleri Uzmanı Züha Döndü Seven ise DEAŞ terör örütünün çıkışını, Dini istismar etmek için kurduğu düzeni, uyguladığı metodu detaylı bir şekilde anlattı.

kahta kahtahaber haber kahta adıyaman vali kaymakam meb time KAHTA HABER TIME ak ak parti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN BAŞKANA HEDİYE
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN BAŞKANA HEDİYE
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI