Advert
Advert

Devlet Konservatuvarı Sesine ve Enstrümanına Güvenenleri Bekliyor

Türkiye’nin önde gelen yükseköğretim kurumları arasında yer alan Adıyaman Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, yeni eğitim-öğretim yılı için yetenekli öğrencileri bekliyor.

Devlet Konservatuvarı Sesine ve Enstrümanına Güvenenleri Bekliyor
Devlet Konservatuvarı Sesine ve Enstrümanına Güvenenleri Bekliyor .
Bu içerik 180 kez okundu.
Advert

Üniversite Merkez Külliyesi içerisindeki Sanat binasında hizmet veren Üniversitemiz Devlet Konservatuvarı, 2018-2019 eğitim-öğretim yılı için Müzikoloji programına özel yetenek sınavı ile 25 öğrenci alacak.

Keman, viyolonsel, piyano ve bağlama gibi enstrümanlarda yeteneği olan öğrencileri bünyesine katmak isteyen Devlet Konservatuvarı müziksel işitme, yazma ve algılama test sınavı ve müzikoloji alan bilgisi sınavı olarak toplu bir yetenek sınavı yapacak.

Konu ile ilgili bilgi veren Konservatuvar Müdürü Doç. Dr. Barış TOPTAŞ şöyle konuştu: "Geleceğin sanatçıları, sahneye ilk adımlarını konservatuvarlarda atıyor. Çocuklarının yetenekli olduğunu düşünen tüm velilerin, yapılan özel yetenek sınavı için onlara destek vermesini istiyoruz. 2018-2019 eğitim-öğretim yılı için düzenlenecek özel yetenek sınavlarında öğrenci kontenjanları geçen yıllara göre arttı. 20 kişi olan kontenjanımız bu yıl 25’e yükseldi. Adıyaman gerçekten huzurlu ve güzel bir il. Bunun yanı sıra her üniversitede olmayan piyano çalışma laboratuvarımız mevcut. Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ’nün üniversitemizin her alanına olduğu gibi sanat alanına da verdiği destekle önümüzdeki dönemin hazırlıklarını tamamladık. Tüm kadro yeni gelecek öğrencilerimizi bekliyoruz."

Yetenekli gençlerin mutlaka bu sınavlara katılması gerektiğini anlatan Doç. Dr. TOPTAŞ, sınavlarla ilgili daha detaylı bilginin üniversitemiz internet sitesinden edinilebileceğini belirtti. 

Adayların Devlet Konservatuvarı Müzikoloji Bölümü Özel Yetenek Sınavına başvurabilmeleri için TYT puan türünde en az 150 (engelli adaylar 100) veya üstünde puan almış olmaları gerekiyor. Başvurular, 23 Temmuz ilâ 9 Ağustos tarihleri arasında internet üzerinden http://basvuru.adiyaman.edu.tr/muzik-bolumu/ adresiyle çevrimiçi olarak alınacak.

Devlet Konservatuvarı ve Bölümleri hakkında daha ayrıntılı bilgi için Konservatuvarın internet sitesihttp://konservatuvar.adiyaman.edu.tr/ adresi ziyaret edilebilir.

Ayrıca Üniversitenin tüm öğretim programları ve kontenjanları hakkındaki bilgilere Üniversitenin internet sitesi (https://adiyaman.edu.tr/) ana sayfasındaki Eğitim menüsü içerisinde bulunan Öğretim Programları sayfasından erişilebilmektedir.

kahta kahtahaber haber kahta adıyaman vali kaymakam meb time KAHTA HABER TIME ak ak parti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN BAŞKANA HEDİYE
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN BAŞKANA HEDİYE
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI