Advert
Advert

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yeni Öğrencilerini Bekliyor

Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, 2018-2019 eğitim-öğretim yılında da hem akademiye hem de alana yönelik kaliteli bireyler yetiştirmeyi planlıyor.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yeni Öğrencilerini Bekliyor
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yeni Öğrencilerini Bekliyor .
Bu içerik 255 kez okundu.
Advert

Üniversitenin Merkez Külliyesi içerisindeki kendi binasında 35 kişilik akademik kadrosuyla hizmet veren Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde bu yıl İktisat programına 60, İşletme (1. şube) programına 50, İşletme (2. şube) programına 30, Kamu Yönetimi programına 60, Kamu Yönetimi ikinci öğretim programına 60 ve Sosyal Hizmet programına ise 60 öğrenci olmak üzere toplamda 320 öğrencilik kontenjan açıldı.

Bu yıl yeni açılan ve ilk defa öğrenci alacak olan İşletme programının 2. şubesi, eğitim-öğretimini Besni ilçesindeki Mimarlık Fakültesi binasında sürdürecek. Bu programa yerleşen ilk 10 öğrenciye 1.000 TL, ikinci 10 öğrenciye ise 500 TL olmak üzere 9 ay süre ile Merinos Holding tarafından burs verilecek.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin tüm öğretim programları eşit ağırlık puan türü ile öğrenci alıyor.

Aynı zamanda Üniversitemiz Rektör Yardımcısı da olan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Seyit TEMİR, fakülte ile ilgili bilgiler vererek kaliteli eğitim vermek suretiyle kaliteli mezunlar yetiştirmek anlayışıyla hareket ettiklerini belirtti. Prof. Dr. TEMİR, pratik ve teorik eğitimi birlikte sunduklarını, bunun da öğrencilerin mezun olduktan sonra iş bulmalarını kolaylaştırdığına dikkat çekerek öğrencilere eğitimleri süresince gerçek iş ortamında uygulamalı eğitim sunduklarını ifade etti.

"Toplumların Kalkınması Eğitime Yatırımla Mümkündür"

Toplumların, ekonomik kalkınmada ve sosyal yaşamda başarılı olabilmelerinin en önemli yollarından birinin gençlere yaptığı eğitim yatırımından geçtiğini belirten Prof. Dr. TEMİR, bu bilinçle hareket ettiklerini, etik değerler, sorumluluk, dürüstlük ve çalışkanlık ilkelerini hayata geçirmeyi hedeflemiş, çağdaş, üretken ve toplumsal duyarlılığı yüksek gençler yetiştirmeyi amaç edindiklerini kaydetti.

"Sorgulayıcı Öğrenciler Yetiştirmek istiyoruz"

Prof. Dr. TEMİR, Adıyaman Üniversitesinde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin bölümlerinde eğitim gören öğrencilerin, sorgulayıcı, araştırmacı ve toplumsal duyarlılığı yüksek bireyler olarak, özgür ve özgün düşünebilen, yenilikçi yaklaşımlara açık, yaşadığı çevre ve toplumsal sorunlarla ilgili çözümler üretebilen, analitik düşünebilen, etik değerler çerçevesinde her türlü düşünceyi saygı ve hoşgörü ile karşılayabilen mezunlar olarak yetiştirilmesine önem verdiklerini de ifade ederek “Üniversitemiz, eğitim görmek için ülke genelindeki sayılı üniversitelerden biridir. Gerek sosyal imkanlar gerekse de eğitim düzeyi anlamında kendinden önce kurulmuş birçok üniversiteyi gelişmişlik anlamında geride bırakmış bir üniversiteyiz. 2018-2019 eğitim-öğretim yılında üniversitemize kayıt yaptırmak için gelecek olan öğrenci ve aileleri bunlara bizzat şahit olacaklardır. Bizim amacımız topluma faydalı bireyler yetiştirmektir." dedi.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ve Bölümleri hakkında daha ayrıntılı bilgi için Fakültenin internet sitesi http://iibf.adiyaman.edu.tr/ adresi ziyaret edilebilir.

Ayrıca Üniversitenin tüm öğretim programları ve kontenjanları hakkındaki bilgilere Üniversitenin internet sitesi (https://adiyaman.edu.tr/) ana sayfasındaki Eğitim menüsü içerisinde bulunan Öğretim Programları sayfasından erişilebilmektedir.

kahta kahtahaber haber kahta adıyaman vali kaymakam meb time KAHTA HABER TIME ak ak parti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN BAŞKANA HEDİYE
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN BAŞKANA HEDİYE
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI