Advert
Advert

Eğitim Fakültesi Eğitim İçin Gün Sayıyor

Adıyaman Üniversitesi Eğitim Fakültesi, 2018-2019 akademik yılında da geleceğin eğitimcilerini yetiştirmek için gün sayıyor.

Eğitim Fakültesi Eğitim İçin Gün Sayıyor
Eğitim Fakültesi Eğitim İçin Gün Sayıyor .
Bu içerik 139 kez okundu.
Advert

Adıyaman Üniversitesi Merkez Külliyesi içerisindeki kendi binasında 105 kişilik akademik kadrosuyla hizmet veren Eğitim Fakültesinde bu yıl Arapça Öğretmenliği için (2. öğretim dahil) 120, Fen Bilgisi Öğretmenliği için 60, İlköğretim Matematik Öğretmenliği için 60, Okul Öncesi Öğretmenliği için 60, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık için 80, Sınıf Öğretmenliği için 80, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği için 60 ve Türkçe Öğretmenliği için 60 olmak üzere toplamda 580 öğrencilik kontenjan açıldı.

Fen Bilgisi Öğretmenliği ve İlköğretim Matematik Öğretmenliği programları sayısal puan türünden, Okul Öncesi Öğretmenliği, Sosyal Bilgiler Öğretmenliği ve Türkçe Öğretmenliği programları sözel puan türünden, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık ile Sınıf Öğretmenliği programları eşit ağırlık puan türünden, Arapça Öğretmenliği programı ise dil puanı türünden öğrenci alıyor.

Eğitim Fakültesini tercih etmenin avantajları ve Adıyaman’da üniversite okumanın ayrılacaklarından bahseden Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ramazan GÜRBÜZ, yeni akademik yıl öncesinde fakültenin misyonu, vizyonu ve eğitim teknikleri ile ilgili bilgiler verdi. "Eğitimden Taviz Vermeyiz" Eğitim Fakültesinin öğrenci ve öğretim elemanı sayısı ile ilgili bilgi veren Prof. Dr. GÜRBÜZ; "Öğrenci sayımız 3 bin 200 civarıdır. Öğretim üyesi sayımız ise yeterli düzeydedir.

Bu öğretim üyelerinin büyük bir kısmı Türkiye ve yurt dışındaki köklü üniversitelerde doktoralarını tamamlamışlardır. Eğitimden asla ödün vermeyen bir fakülteyiz." dedi. "Topluma Faydalı Bireyler Yetiştirmek İstiyoruz" Eğitim Fakültelerinin topluma faydalı bireyler yetiştirmeyi şiar edindiğini belirten Prof. Dr. GÜRBÜZ; "Topluma faydalı, insani değerleri bilen bireyler yetiştirmek istiyoruz.

Önce vatanını, milletini sevecek daha sonra da işine, ailesine ve çevresine değer katacak insanlar yetiştirmeye gayret ediyoruz. Eğitim fakültesi mezunları büyük oranda Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmektedir. Bu bakımdan iş bulma imkânı en yüksek fakültelerden biriyiz. Öğrencilerimizin bizimle aynı vasıfları taşıyan eğitim fakültelerine göre daha iyi bir performansı olduğunu söyleyebiliriz." dedi.

"Adıyaman Okunacak Bir Şehirdir" Öğrencilerin tercih döneminde dikkat etmesi hususlar ve Adıyaman Üniversitesinde okumanın ayrıcalıklarından bahseden Prof. Dr. GÜRBÜZ; "Tercihlerin genellikle şehirlerin turizm potansiyelini esas alınarak yapıldığını biliyorum. Elbette güzel mekânlarda yaşamanın cazip bir tarafı vardır. Ama eğitim mekândan daha kıymetlidir. Türkiye’nin her yöresinden öğrencimiz bulunmaktadır.

Öğrencilerimizin birçoğu tavsiye edilmesi nedeni ile fakültemizi tercih etmişlerdir. Eski öğrencilerimiz bu konuda bir gönül elçisi gibi çalışıp, memnuniyetlerini yakınlarına anlattıkları için bazen bir aileden art arda üç öğrenci fakültemizi tercih edebilmektedir. Biz fakülte olarak öğrencilerimizin çocuklarını da okutan aile boyu tercih edilen bir geleneğe sahip olmak istiyoruz. Henüz yeniyiz ama öğrencilerimizin öğrencileri tarafından tercih ediliyoruz. Adıyaman, küçük, şirin bir ilimizdir. Tam anlamıyla bir öğrenci kentidir denilebilir.

Bozulmamış kültürel yapısı ile insani ilişkilerde büyüklerimizin bahsettiği sıcaklık ve samimiyeti bu şehirde bulabilirsiniz. Adıyaman belki bulunduğu bölge itibarı ile bazı ön yargılara sebep olabilir ama Adıyaman çok sakin ve güvenli bir ilimizdir. Adıyaman’a kuşkuyla gelen her yabancı severek, beğenerek yaşamış ve giderken bir yığın güzel anı ile dönmüştür memleketine." şeklinde konuştu.

Eğitim Fakültesi ve Bölümleri hakkında daha ayrıntılı bilgi için Fakültenin internet sitesi http://egitim.adiyaman.edu.tr/ adresi ziyaret edilebilir.

Ayrıca Üniversitemizin tüm öğretim programları ve kontenjanları hakkındaki bilgilere Üniversitemiz internet sitesi https://adiyaman.edu.tr/ ana sayfasındaki Eğitim menüsü içerisinde bulunan Öğretim Programları sayfasından erişilebilmektedir. 

Eğitim Fakültesi Eğitim İçin Gün Sayıyor kahta kahtahaber haber tut kahta adıyaman samsat gerger gölbaşı çelikan tut besni çelikhan sincik menzil safvan nemrut vali kaymakam meb time KAHTA HABER T
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN BAŞKANA HEDİYE
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN BAŞKANA HEDİYE
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI