Advert
Advert

Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Geleceğin Ziraat Mühendislerini Bekliyor

İlk öğrencilerini 2017 yılında alarak eğitim-öğretime başlayan Üniversitemiz Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi, 2018-2019 akademik yılı için Ziraat Mühendisi adaylarını beklemeye başladı.

Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Geleceğin Ziraat Mühendislerini Bekliyor
Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Geleceğin Ziraat Mühendislerini Bekliyor .
Bu içerik 239 kez okundu.
Advert

Üniversitemiz Kâhta Külliyesi içerisinde hizmet veren Üniversitemiz Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesinde, bu yıl öğrenim süresi 4 yıl olan Ziraat Mühendisliği programına sayısal puan türünden 30 öğrencilik genel kontenjan açıldı.

Üniversitemiz Rektör Yardımcısı olan Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan SOLMAZ, fakülte ile ilgili bilgiler vererek kaliteli eğitim vermek suretiyle kaliteli Ziraat Mühendisleri yetiştirmeyi şiar edindiklerini söyledi.

"Ziraat Önemli Bir Alan"

Dekan Prof. Dr. Hasan SOLMAZ, Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesinin önemine değinerek "Nüfusumuzun beslenmesi açısından önemli bir fakülte. Tarım ülkemizin vazgeçilmez değerlerindendir. Teknolojik gelişmelere ayak uydurarak iyi yetişmiş ziraat mühendisleri yetiştirmeyi hedefliyoruz. Yeterli düzeyde akademisyenimiz mevcut. İlk defa geçen yıl öğrenci aldık. Bu yıl da 30 öğrenci alacağız." dedi.

"1. Sınıftan İtibaren Uygulama"

Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesinde 1. sınıftan itibaren uygulamalı eğitim verildiğini belirten Dekan Prof. Dr. SOLMAZ; "Pratik önemli ancak uygulamasız olmaz. Bu nedenle öğrencilerimize henüz 1. sınıftan başlayarak üniversitemiz bünyesindeki tarım alanlarımızda uygulamalı eğitimler veriyoruz. Burada öğrencilerimiz hem bitkinin gelişim sürecini hem yetişme tarzını hem de koruma yollarını öğrenmiş oluyor." dedi.

"Mezunlar Hem Özel Sektör Hem De Devlette Çalışabilir"

Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi mezunlarının hem devlette hem de özelde çalışabileceğini belirten Dekan Prof. Dr. SOLMAZ; "Mezunlarımız akademisyen olarak, özel sektörde, devlet dairelerinde, Tarım Bakanlığı bünyesinde çalışabilirler." dedi.

"Huzurlu Kentin Huzurlu Üniversitesiyiz"

Tercih yapacak olan öğrencilerin Adıyaman’ı iyi inceleyip değerlendirmesini ona göre tercihlerini yapmasını isteyen Dekan Prof. Dr SOLMAZ; "Adıyaman eğitim öğretim için ideal bir il.  Gerek huzurlu bir il olması gerekse de ulaşım, sosyal alan ve Üniversitemizdeki eğitim kalitesi anlamında deyim yerindeyse okunacak bir şehir. Bunun yanında fiziki imkanlar, laboratuvarlar, külliye imkanları çok geniş. Öğrenci toplulukları aktif şekilde çalışıyor. Her öğrenci ilgi duyduğu alana ait topluluğa üye olabiliyor. En önemlisi başta Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ ve bizler evlatlarımızı destekliyor her türlü imkândan faydalanmalarını sağlıyoruz." dedi.

"Ailelerin Gözü Arkada Kalmasın"

Velilere de seslenen Dekan Prof. Dr. SOLMAZ; "Gözünüz arkada kalmasın. Evlatlarınız bizim de evlatlarımızdır. Onlara sahip çıkmak, desteklemek için buradayız. Onları en iyi şekilde yetiştirip 4 sene misafir ettikten sonra sağ salim ailelerine teslim edeceğiz." dedi.

Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi ve Bölümleri hakkında daha ayrıntılı bilgi için Fakültenin internet sitesi http://tarim.adiyaman.edu.tr adresi ziyaret edilebilir. 

Ayrıca Üniversitemizin tüm öğretim programları ve kontenjanları hakkındaki bilgilere Üniversitemiz internet sitesi https://adiyaman.edu.tr ana sayfasındaki Eğitim menüsü içerisinde bulunan Öğretim Programları sayfasından erişilebilmektedir.

YAZ KURSLARIMIZA TRAFİK BİLİNÇLENDİRME EĞİTİMİ kahta kahtahaber haber tut kahta kahtatime KAHTATİME adıyaman samsat gerger gölbaşı çelikan tut besni çelikhan sincik menzil safvan nemrut vali kaymakam meb time KAH
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN BAŞKANA HEDİYE
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN BAŞKANA HEDİYE
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI