Advert
Advert

Diş Hekimliği Fakültesi Yeni Hekim Adaylarını Bekliyor

İlk öğrencilerini 2016 yılında almaya başlayan Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesi, 2018-2019 akademik yılında da yeni diş hekimi adaylarını bekliyor.

Diş Hekimliği Fakültesi Yeni Hekim Adaylarını Bekliyor
Diş Hekimliği Fakültesi Yeni Hekim Adaylarını Bekliyor .
Bu içerik 126 kez okundu.
Advert

28 kişilik akademik kadrosuyla hizmet veren Üniversitemiz Diş hekimliği Fakültesinde, bu yıl 80 öğrencilik genel kontenjan açıldı. Öğrenim süresinin 5 yıl olduğu Fakülte, sayısal puan türü ile öğrenci alıyor.

Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yasin ÇİÇEK, fakülte hakkında bilgiler vererek, öğrencilere tavsiyelerde bulundu. Prof. Dr. ÇİÇEK; "Fakültemizde 2 bölüm var; Temel Bilimler ve Klinik Bilimler Bölümü. Temel Bilimler Bölümünde patoloji, fizyoloji, histoloji, biyokimya gibi dersler verilmektedir. Klinik Bilimler Bölümümüzde ise 8 anabilim dalımız bulunmaktadır ki bunlar; Ortodonti, Peridontoloji, Prodadik Diş Tedavisi, Restoratif, Ağız Diş Çene, Endodonti, Pedodonti ve Ağız Diş Radyolojisi anabilim dallarıdır. Diş Hekimliği Fakültemizde 1 profesör, 2 doçent, 12 Dr. Öğretim Üyesi ve 13 asistan olmak üzere toplamda 28 akademik çalışanımız bulunmaktadır." dedi.

"Diş Hekimliği İş Konusunda Oldukça Avantajlı"

"Diş hekimliği tercih edildiğinde, iş sahası açısından büyük avantaj sağlıyor" diyen Dekan Prof. Dr. ÇİÇEK; "Hem kamuda hem de özel imkânlarla iş yeri yani klinik açabilmektedirler. ADSM’ler gibi klinikler açılmaktadır. İstihdam açısından hiçbir sorun olmadan tercih edilebilir. Bir ara aile hekimliği de düşünüldü. Belki de ileride açılabilir.  5 yıl okuduktan sonra hemen muayenehane açma sistemi var. DUS imtihanına girerek merkezi yerleştirmeyle gelip bizde uzmanlık için çalışabilmekte, eğitim görebilmekteler." dedi.

"Teoriğin Yanı Sıra Pratiğe de Büyük Önem Veren Bir Fakülteyiz"

Adıyaman Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesinin teoriğin yanı sıra pratiğe de büyük önem verdiğini belirten Prof. Dr. ÇİÇEK; "Teorinin yanı sıra pratiği de veriyoruz. Bizde yurt anlamında, barınma anlamında, yemek, ulaşım gibi birçok avantaj var. Gaziantep, Diyarbakır, Şanlıurfa, Kahramanmaraş ve Malatya gibi illere komşu olan Adıyaman’a ulaşım gerek kara yolu ile gerekse de hava yolu rahatlıkla sağlanmaktadır. İlimiz huzurlu bir il. Şunu belirtmek isterim ki insanlara hizmet etmek para ile ölçülmez. Ben şimdiden bizi tercih eden arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu. 

Diş Hekimliği Fakültesi hakkında daha ayrıntılı bilgi için Fakültenin internet sitesi http://dishekimligi.adiyaman.edu.tr/ adresi ziyaret edilebilir.

Ayrıca Üniversitemizin tüm öğretim programları ve kontenjanları hakkındaki bilgilere Üniversitemiz internet sitesi https://adiyaman.edu.tr/ ana sayfasındaki Eğitim menüsü içerisinde bulunan Öğretim Programları sayfasından erişilebilmektedir.

Diş Hekimliği Fakültesi Yeni Hekim Adaylarını Bekliyor kahta kahtahaber haber tut kahta kahtatime KAHTATİME adıyaman samsat gerger gölbaşı çelikan tut besni çelikhan sincik menzil safvan nemrut vali kaymakam meb time
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN BAŞKANA HEDİYE
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN BAŞKANA HEDİYE
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI