Advert
Advert

Tehlikeli yolculuk artarak devam ediyor

Yasa dışı yollardan daha iyi bir yaşam ümidiyle Avrupa'ya gitmeye çalışan göçmenlerin sayısı bir önce ki yıla göre yüzde 60 oranın da arttı. Göçmenlerin sayısı yılın 7 ayında 14 bin 470 oldu.

Tehlikeli yolculuk artarak devam ediyor
Tehlikeli yolculuk artarak devam ediyor .
Bu içerik 172 kez okundu.
Advert

Daha iyi bir yaşam ümidiyle yolculuğa çıkan göçmenlerin çoğu Ege Denizi'ni tercih ediyor. Ekonomik ve siyasi belirsizlikler ve benzeri nedenlerle ülkelerini terk eden göçmenler, ölümü göze alarak Avrupa'ya gitmeye  çalışıyorlar.

Yunan adalarından Midilli'nin 5, Sakız'ın 4, Sisam'ın 1, Sömbeki'nin 3,8, İstanköy'ün 3, Rodos'un 10 deniz mili gibi kısa mesafelerde olması, göçmenlerin Ege Denizi'ni tercih etmesinin başlıca sebebi olduğu düşünülüyor.

2015'te zirve yapan göçmen sayısı, 2016'dan itibaren gerileme olsa da 2018'de bir önceki yıla göre yine artışa geçti. 2017'de yaşamını yitiren göçmen sayısı 20'yken rakam bu yıl aynı döneminde 54'de ulaştı.

Tehlikeli yolculuk artarak devam ediyor kahta kahtahaber haber tut kahta kahtatime KAHTATİME adıyaman samsat gerger gölbaşı çelikan tut besni çelikhan sincik menzil safvan nemrut vali kaymakam meb t
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN BAŞKANA HEDİYE
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN BAŞKANA HEDİYE
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI