Advert
Advert

Adıyaman Üniversitesi ADYÜ büyük başarıya imza attı

ADYÜ (Adıyaman Üniversitesi) Durdurulamıyor

Adıyaman Üniversitesi ADYÜ büyük başarıya imza attı
Adıyaman Üniversitesi ADYÜ büyük başarıya imza attı .
Bu içerik 219 kez okundu.
Advert
 

Memurlar.net tarafından devlet üniversitelerinin son dört yılda yayımladıkları Akademik makaleler baz alınarak hazırlanan uluslararası yayın karnesine göre, Üniversitemiz 107 üniversite arasında 7. Sırada yer alarak büyük başarıya imza attı.

Tüm dünyada bilimsel anlamda kabul gören, Web ortamında tüm araştırmacılara on binlerce dergide yayımlanan makaleleri sunan Web Of Science sistemi tarafından yapılan araştırmalar neticesinde Üniversitemizdeki öğretim elemanı sayısı 847, yayın sayısı 355, öğretim elemanı başına düşen yayın sayısı ise 0,48 olarak belirlendi.

Bahse konu olan sıralamada Üniversitemiz 2014 yılında 15’inci, 2015 yılında 12’nci, 2016 yılında 9’uncu ve 2017 yılında ise 7’nci sırada yer aldı.

Adıyaman Üniversitesi her yıl artan Akademik makale sayısıyla birlikte gerek kendinden önce gerekse de kendisiyle birlikte kurulan birçok üniversitenin önünde yer aldı.

Boğaziçi, Gebze Teknik, İstanbul, Yıldız Teknik, Orta Doğu Teknik ve Hacettepe gibi İstanbul ve Ankara merkezli üniversitelerin gerisinde kalan Üniversitemiz, Ege, İstanbul Medeniyet, İstanbul, Ankara Yıldırım Beyazıt, Fırat, Erzurum Teknik, Çukurova ve Marmara gibi Türkiye’nin önde gelen onlarca Üniversitesini de geride bırakmayı başardı.

 

Otomatik alternatif metin yok.
 
 
Adıyaman Üniversitesi ADYÜ büyük başarıya imza attı kahta kahtahaber haber tut kahta kahtatime KAHTATİME adıyaman samsat gerger gölbaşı çelikan tut besni çelikhan sincik menzil safvan nemrut vali kaymakam meb
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN BAŞKANA HEDİYE
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN BAŞKANA HEDİYE
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI