Advert
Advert

Suyu İsraf Etmeyelim

Yaz ayları içerisinde doğal olarak,ülkemizde olduğu gibi ilçemizde de su seviyelerinde düşüş meydana gelmekle beraber,İlçemiz su kaynaklarında azalma olması ve kullanımın artmasına rağmen içme suyu yeterli seviyededir.Büyüyen ve sürekli gelişen İlçemizde; Belediyemiz içme suyu çalışmalarını sürdürmektedir.

Suyu İsraf Etmeyelim
Suyu İsraf Etmeyelim .
Bu içerik 194 kez okundu.
Advert
Mevcut Erkenek İsale hattı yenileme ve kaptaj çalışmalarıyla 500 ‘lük olan mevcut kaptaj, 800’lük olacak şekilde kapasitesi arttırılacaktır. Eskiyen isale hattı , kaptaj ve depo için proje ihalesi bitmiş olup, yapım işi ihale aşamasındadır.
 

Ayrıca Gen Tepesi (Çataltepe sığır boğazı) mevkiinde 20 lt/sn debide içme suyu kuyusu ve pompa tertibatı hazır şekilde beklemekte olup yeni bir içme suyu deposu yapılarak şehir içme suyu hattına ilave kaynak olacaktır. İlçemize içme suyu kaynaklarında kapasite artırımı ve yeni projelerle gelişen ilçemizin ihtiyacına cevap verecek çalışmaları yaparken şehir içi eskiyen su şebekelerinde de yenileme çalışmalarımız devam etmektedir.
 
 
Vatandaşlarımızın su sıkıntısı çekmemeleri için her türlü çalışma yapılıyor ve yapılmaya da devam edilecektir.Vatandaşlarımızdan istirhamımız suyu israf etmemeleridir.
 
Suyu İsraf Etmeyelim kahta kahtahaber haber tut kahta kahtatime KAHTATİME adıyaman samsat gerger gölbaşı çelikan tut besni çelikhan sincik menzil safvan nemrut vali kaymakam meb
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN BAŞKANA HEDİYE
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN BAŞKANA HEDİYE
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI