Advert
Advert

KORNEA (GÖZ) NAKLİ ÜNİTESİNİN AÇILIŞI YAPILDI

Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi bölgenin en gelişmiş sağlık merkezi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

KORNEA (GÖZ) NAKLİ ÜNİTESİNİN AÇILIŞI YAPILDI
KORNEA (GÖZ) NAKLİ ÜNİTESİNİN AÇILIŞI YAPILDI .
Bu içerik 178 kez okundu.
Advert

Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde Bölgeye hizmet verecek Göz Nakli Ünitesi ile bazı birimlerin açılışı ve Projeni Kap Gel ödül yarışması Vali Nurullah Naci Kalkancı’nın katılımıyla gerçekleştirildi.

 
Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi konferans salonunda düzenlenen açılış programına Adıyaman Valisi Nurullah Naci Kalkancı, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, Vali Yardımcısı Yasin Yunak, Belediye Başkan Yardımcısı Sait Kutlu, AK Parti İl Başkanı Mehmet Dağtekin, İl Sağlık Müdürü Dr. Erdoğan Öz, Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Fatih Doğan, bazı kurum amirleri, STK Başkanları sağlık teşkilatı çalışanları katıldı.
 
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programın açılış konuşmasını yapan Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Fatih Doğan,"2003 yılında uygulamaya başladığımız sağlıkta dönüşün noktalarının hedeflerinden biri ülkemiz insanlarına erişimi kolaylaştırmak nitelikli etkin sağlık hizmetlerini hakkaniyet içerisinde sunmaktır. Hedefimiz sağlık hizmetlerinin kalitesini yükseltmek dolayısıyla hasta ve hasta yakınlarının yüksek kalitede sağlık bakım hizmetini almalarını sağlamaktır. Adıyaman ilimizde 1933 yılında 27 yataklı bir hastane varken bugün günümüzde 3'üncü basamak 663 yatak tescilli modern hastanelerle hizmet vermekteyiz. Bir zamanlar Adıyaman'da yeni doğan çocuklarımız ecza dolaplarında takip ettiğimiz basına yansırken ya da ilk uzman hekimimiz veteriner hayvan barınak alanlarını kadro açtığımız için bakanlıktan tayin isteyip uzmanlarımızı kaybederken bugün otelcilik hizmetlerinde üst seviyede olan merkez hastane Kadın Doğum ve Çocuk yerleşke binasında hizmet vermekteyiz. Bugün hemen her branşta uzman hekimlerimiz 100'e yakın poliklinik odası günlük 7,8 bin hasta başvurusuyla hastanemiz vatandaşlarımıza hizmet vermekte günlük 15 bine yakın insanımızın girip çıktığı 24 saat hizmet veren hastanemizde 2015 yılında açılmış olmasına rağmen yenileme çalışmaları yapılarak hizmet kalitesinden ödün verilmemektedir.”dedi.
 
Programda konuşan İl Sağlık Müdürü Dr. Erdoğan Öz ise, şunları söyledi: “Sağlıkta dönüşüm programıyla birlikte ülkemizdeki sağlık hizmetleri tüm dünyaya emsal teşkil edecek ve dünyadaki sağlık hizmeti sunumu güçte ve niteliktedir. Bu değişimi Adıyaman'da hız kesmeden aksine devam ettiriyor olması bizler için bir onur ve gurur meselesidir. Bu süreç içerisinde Adıyaman'da sağlık hizmeti eskisiyle kıyaslanmayacak üst seviyeye taşınmıştır”dedi.
 
Son yıllarda sağlık alanında büyük değişim ve dönüşümlerin yaşandığına işaret eden Vali Nurullah Naci Kalkancı, ise “2003 yılından bu yana önceki yıllarla kıyaslanamayacak şekilde sağlıkta gerçek anlamda bir devrim yapıldı. Sağlık hizmetleri tek bir çatı altında ve doğru olan yerde Sağlık Bakanlığının çatısı altında toplanarak sağlık hizmetleri tek elden verilmeye başlandı. Türkiye ile birlikte Adıyaman’da sağlık alanında ciddi yatırımlara ev sahipliği yaptı. 2003 yılından sonra hastaneye adım atan her vatandaşımız yapılan bu yatırımları ve sağlık alanındaki bu değişim ve dönüşümlere şahitlik yapmıştır. Bu manada vatandaşlarımızın verilen sağlık hizmetlerinden memnuniyeti artmıştır. Sağlık alanında bu olumlu gelişmelerin yaşanmasında yoğun gayret sarf eden sağlık çalışmalarımızın hepsine çok teşekkür ediyorum. Bu sağlık hizmetlerinin ilimize kazandırılmasında Milletvekilimiz Ahmet Aydın başta olmak üzere bütün Milletvekillerimize çok teşekkür ediyorum. Adıyamanlı vatandaşlarımıza daha güzel bir ortamda sağlık hizmeti verilmesi için bir ay içerisinde 300 yataklı kadın ve doğum hastanesinin ihalesi yapılacak. Bunun yanında 150 yataklı devlet hastanemiz ile 40 yataklı Çelikhan Devlet Hastanesi bunların hepsi hizmete girdiğinde 2023 yılına gelindiğinde Adıyaman’da sağlık hizmetleri tam bir şekilde verilmiş olacaktır. Bu hizmetlerin ilimize sağlanması noktasında her türlü katkıyı ve desteği sağlayan herkese çok teşekkür ediyorum”dedi. 
 
Yapılan konuşmaların ardından Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesinde Bölgeye hizmet verecek Göz Nakli Ünitesi ve bazı birimlerin açılışı ile “Projeni Kap Gel” ödül yarışmasında dereceye giren personele Vali Nurullah Naci Kalkancı ve protokol üyelerinin katılımıyla ödülleri verildi.
KORNEA (GÖZ) NAKLİ ÜNİTESİNİN AÇILIŞI YAPILDI kahta kahtahaber kahta haber haber tut kahta kahtatime KAHTATİME adıyaman samsat gerger gölbaşı çelikan tut besni çelikhan sincik menzil safvan nemrut vali kaymakam m
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN BAŞKANA HEDİYE
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN BAŞKANA HEDİYE
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI