Advert
Advert

BESYO Yeni Dönemde de Şampiyon Sporcular Yetiştirecek

İlk öğrencilerini 2015 yılında alarak eğitime başlayan Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO), bünyesindeki mevcut 40 milli sporcuya 2018-2019 akademik yılında yenilerini eklemek istiyor

BESYO Yeni Dönemde de Şampiyon Sporcular Yetiştirecek
BESYO Yeni Dönemde de Şampiyon Sporcular Yetiştirecek .
Bu içerik 188 kez okundu.
Advert

Üniversitenin Merkez Külliyesi içerisindeki Merkezi Derslikler binasında 11 kişilik akademik kadrosuyla mevcut 273 öğrencisine eğitim veren Üniversitenin Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunda, bu yıl Antrenörlük Eğitimi programına 50, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği programına ise 60 öğrenci olmak üzere toplamda 110 öğrencilik genel kontenjan açıldı.

Öğrenim süresinin 4 yıl olduğu BESYO, özel yetenek sınavı ile öğrenci alıyor. Sınav başvuruları, 2-10 Ağustos tarihleri arasında internet üzerinden http://basvuru.adiyaman.edu.tr/besyo adresinde çevrimiçi olarak alınacak.

Bünyesindeki öğrencilere futbol, basketbol, hentbol, dağ bisikleti, futsal, voleybol, uzakdoğu sporları ve halter branşlarında şampiyonluklar yaşatan BESYO, yeni dönemde de yine birçok branşta başarılar elde etmek istiyor.

Elde edilen başarılar ve yeni dönemdeki öğrenci portföyünden bahseden BESYO Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Fatih MURATHAN; "Amacımız evrensel bilgi üreterek, toplum ve insanlık yararına kullanmak; çağdaş anlayışta, sorumluluk sahibi bireyler yetiştirerek ülke kalkınmasına sosyo-kültürel, teknolojik ve bilimsel yönden katkı sağlamaktır. Değişen ve gelişen bir üniversite olarak özgörüşümüz, ulusal ve uluslararası düzeyde yetkin, saygın, öncü ve işbirliğine açık bir eğitim ve araştırma kurumu olmaktır. Bu kapsamda bizlere emanet edilen kardeşlerimizi en iyi şekilde donanımlı birer birey hâline getirerek hayatlarında başarılı olmaları için çalışıyoruz." diye konuştu.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu hakkında daha ayrıntılı bilgi için Yüksekokulun internet sitesi  http://besyo.adiyaman.edu.tr adresi ziyaret edilebilir.

Ayrıca Üniversitenin tüm öğretim programları ve kontenjanları hakkındaki bilgilere Üniversitemiz internet sitesi https://adiyaman.edu.tr ana sayfasındaki Eğitim menüsü içerisinde bulunan Öğretim Programları sayfasından erişilebilmektedir

BESYO Yeni Dönemde de Şampiyon Sporcular Yetiştirecek kahta kahtahaber kahta haber haber tut kahta kahtatime KAHTATİME adıyaman samsat gerger gölbaşı çelikan tut besni çelikhan sincik menzil safvan nemrut vali kaymak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN BAŞKANA HEDİYE
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN BAŞKANA HEDİYE
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI