Advert
Advert

Kamuoyunu Yanlış Bilgilendirme ve Yönlendirme Çabaları Gazetecilik Etiğine Aykırıdır

Son günlerde gerek Şahsım, Belediye Encümen üyeleri ve Personellerim ile ilgili olarak gerek Sosyal Medyadan, Gerekse Basında yazılan haberler ile ilgili olarak vatandaşlarımızın ve kamuoyunun aydınlatılması ve bilgi kirliliğine Mahal verilmemesi açısından konu ile ilgili açıklama yapma zarureti hasıl olmuştur.

Kamuoyunu Yanlış Bilgilendirme ve Yönlendirme Çabaları Gazetecilik Etiğine Aykırıdır
Kamuoyunu Yanlış Bilgilendirme ve Yönlendirme Çabaları Gazetecilik Etiğine Aykırıdır .
Bu içerik 213 kez okundu.
Advert

Besni Güncel Gazetesi’nin 02.08.2018 Tarih 1456 Sayılı Yayınında bu konu hakkında yapmış olduğu Haberde; İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü kararının Danıştay tarafından yeniden incelenmesi kararını sanki ‘’Yeni ve ayrı bir konuda Soruşturma İzni Verilmiştir ‘’ gibi yapmış olduğu haber ve açıklaması tamamen asılsız ve yıpratmaya yönelik bir haberdir.

1) 08.11.2016 Tarih ve 140 sayılı Meclis kararı ile Erdemoğlu Mahallesi 472 Ada 1 Nolu Parsel taşınmazının Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü bilirkişileri tarafından yapılan inceleme neticesinde ve daha sonra ise İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü tarafından yapılan inceleme sonucunda herhangi bir yoğunluk artışı yapılmadığı, planlama sürecinde eşitlik ilkesine uygun olduğu, Emsal alanı hesabının aşılmadığı belirlenerek Ruhsatların uygun olduğu neticelendirilmiştir.

2) Yine Belediye Meclisinin 07.09.2016 tarih ve 107 sayılı kararı ile Hasan Tütün Mahallesi 43 ada 9 Nolu parsel bulunan taşınmaz ile ilgili olarak da hem Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü, hem de İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü'nün bilirkişi raporuna istinaden ilgili alınan imar planına uygun olduğu herhangi bir işlem de hatanın olmadığını ve ruhsatın uygun olduğu belirtilerek iddiaların sübut bulunmadığı anlaşıldığından Soruşturma izni verilmesine gerek duyulmadığı belirtilmiştir.

3) Ayrıca daha önce ortağı olduğum Şirket ile ilgili olarak 07.12.2010 tarihinden 2014 Yerel seçimlerine kadar Şirket Müdürü olarak görev yaparken, Besni Belediye Başkanı seçildikten sonra 08.04 2014 tarihinde Müdürlük görevimden istifa ederek imza yetkimi devrettim. 28.06.2016 tarihinde ise tamamen ortaklıktan ayrılarak şirketle herhangi bir ilişiğim kalmamıştır.

Bu hususta da yapılan incelemeler neticesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanuna göre herhangi bir sakınca görülmediği tespit edilmiştir.

Yukarıda belirttipim işlemler ile ilgili olarak daha önce yapılan şikâyetlere istinaden yapılan incelemeler neticesinde; hem Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü bilirkişi raporları, hem de İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü bilirkişi raporuna göre herhangi bir “soruşturma ve incelemeye gerek olmadığına” dair karar verilmesine rağmen Danıştay’a yapılan itiraz neticesinde konunun tekrardan incelenerek yeniden ele alınmasına karar verilmiştir.

Kamuoyuna Saygı ile Duyurulur

İbrahim Öztürk
Besni belediye Baş

Kamuoyunu Yanlış Bilgilendirme ve Yönlendirme Çabaları Gazetecilik Etiğine Aykırıdır kahta kahtahaber kahta haber haber tut kahta kahtatime KAHTATİME adıyaman samsat gerger gölbaşı çelikan tut besni çelikhan sincik menz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN BAŞKANA HEDİYE
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN BAŞKANA HEDİYE
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI