Advert
Advert

Kâhta MYO 275 Yeni Öğrenci Bekliyor

1997 yılında eğitim öğretime başlayan Üniversitenin Kâhta Meslek Yüksekokulu (KMYO) yeni akademik yıl için hazırlıklarını tamamladı.

Kâhta MYO 275 Yeni Öğrenci Bekliyor
Kâhta MYO 275 Yeni Öğrenci Bekliyor .
Bu içerik 246 kez okundu.
Advert

Üniversitenin Kâhta Külliyesi içerisinde 38 kişilik akademik kadrosuyla eğitim veren KMYO’ya yeni akademik dönem için 275 öğrencilik genel kontenjan açıldı.

Öğrenim süresinin 2 yıl olduğu KMYO, TYT puan türü ile öğrenci alıyor.

Toplamda 1700 civarında öğrenciye ev sahipliği yapacak olan KMYO öğrencilere evrensel nitelikte bilgi ve teknolojiyi öğretmek istiyor.

Yeni eğitim-öğretim dönemi öncesi açıklamalarda bulunan KMYO Müdürü Yardımcısı Öğr.  Gör. Nihat DİNÇ; “Yüksekokulumuzda aktif olarak hâlihazırda 8 bölümümüz ve bu bölümlerde 12 programımız var. Bahçe Tarımı, Bankacılık ve Sigortacılık, Bilgisayar Programcılığı, Harita ve Kadastro, Laborant ve Veteriner Sağlık, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, Organik Tarım, Tarla Bitkileri, Tıbbi ve Aromatik Bitkiler, Turizm ve Otel İşletmeciliği, Turizm ve Seyahat Hizmetleri gibi programlarımız var. Sayı ve kalite olarak Türkiye’de bulunan Meslek Yüksekokullarından çok daha ilerideyiz” dedi.

 “Amacımız Donanımlı Öğrenci Yetiştirmek”

Amaçlarının donanımlı öğrenciler yetiştirmek olduğunu belirten Öğr. Gör. DİNÇ,  ; “İlimiz ve bölgemizde üniversite-sanayi-halk işbirliğini sağlamada öncülük eden, Türkiye’deki Meslek Yüksekokulları arasında ilk sıralarda yer alan, öğrencilere evrensel nitelikte bilgi ve teknolojiyi öğretmeyi amaçlıyoruz. Bunun yanı sıra dinamik, özgür düşünen, kendine güvenen, sorumluluk sahibi gençler yetiştirmek istiyoruz. Eğitim-öğretim ve araştırma-geliştirme faaliyetlerinin yanı sıra topluma hizmet ve öncülük etmek; katılımcı, paylaşımcı ve takım çalışmasına dayalı kurumsal kimlik ile bilim dünyasına ve bulunduğumuz yöreye hizmet etmeyi hedefliyoruz.” Şeklinde konuştu.

Üniversitein Kâhta Meslek Yüksekokulu hakkında daha ayrıntılı bilgi için Yüksekokulumuzun internet sitesi http://kmyo.adiyaman.edu.tr/TR adresi ziyaret edilebilir.

Ayrıca Üniversitenin tüm öğretim programları ve kontenjanları hakkındaki bilgilere Üniversitemiz internet sitesi https://adiyaman.edu.tr/TR ana sayfasındaki Eğitim menüsü içerisinde bulunan Ogretim-Programlari sayfasından erişilebilmektedir.

Kâhta MYO 275 Yeni Öğrenci Bekliyor kahta kahtahaber kahta haber haber tut kahta kahtatime KAHTATİME adıyaman samsat gerger gölbaşı çelikan tut besni çelikhan sincik menzil safvan nemrut va Halkın Ta
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN BAŞKANA HEDİYE
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN BAŞKANA HEDİYE
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI