Advert
Advert

HACI ABUZER BABA TÜRBESİ YENİLENİYOR

Adıyaman Belediyesi tarafından Musalla Mahallesi’nde bulunan El-Fakir Hacı Abuzer Baba Türbesi yeniden inşa ediliyor

HACI ABUZER BABA TÜRBESİ YENİLENİYOR
HACI ABUZER BABA TÜRBESİ YENİLENİYOR .
Bu içerik 271 kez okundu.
Advert

 İbadethane ve türbelerin her türlü bakımını özenle gerçekleştiren Belediyemiz, Musalla Mahallesi’nde bulunan El-Fakir Hacı Abuzer Baba Türbesi’ni yeniden inşa ediyor.

Sürdürülen çalışmalarla ilgili bilgi veren ve hazırlanan projeye ivedi bir şekilde başladıklarını dile getiren Belediye Başkanımız F. Hüsrev Kutlu şunları söyledi: “Her yönüyle zengin olan ilimizdeki zenginliklerimizden bir tanesi olan türbelerimizi gelecek nesillere sağlam bir şekilde ulaştırmak için üzerimize düşeni yapmaya devam ediyoruz. Bu anlamda Musalla Mahallemizde bulunan ve artık iyice yıpranan El-Fakir Hacı Abuzer Baba Türbesi’nin yeniden yapım işine başladık. Toplamda 2 bin 650 metrekarelik bir alan üzerinde sürdürdüğümüz çalışmalarımızı yılsonuna kadar tamamlamayı hedefliyoruz. Türbe için özel bir bölümün ayrılacağı alan içerisinde şadırvan, bekçi kulübesi, bay-bayan mescit ve WC’ler olacak. Toplam maliyeti 516 bin TL olacak olan bu güzel proje belediyemiz tarafından finanse ediliyor.”

   Mahalle sakinleri ve vatandaşlar ise yeniden yapılan türbe inşaatından duydukları memnuniyeti dile getirerek, emeği geçenlere teşekkür etti.

HACI ABUZER BABA TÜRBESİ YENİLENİYOR kahta kahtahaber kahta haber haber tut kahta kahtatime KAHTATİME adıyaman samsat gerger gölbaşı çelikan tut besni çelikhan sincik menzil safvan nemrut vali kaymakam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN BAŞKANA HEDİYE
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN BAŞKANA HEDİYE
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI