Advert
Advert

YKS Tercih Danışmanlık Büroları Kuruldu

Kahta ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Yükseköğretim Kurumları Sınavına(YKS) giren öğrencilere yönelik tercih danışmanlık komisyonları oluşturuldu.

YKS Tercih Danışmanlık Büroları Kuruldu
YKS Tercih Danışmanlık Büroları Kuruldu .
Bu içerik 183 kez okundu.
Advert

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından oluşturulan tercih danışmanlık komisyonlarında öğrencilerin doğru ve bilinçli tercih yapması hedefleniyor.
Yükseköğretim adayı öğrenciler, tercih danışmanlık bürolarında aldıkları puan ile hangi bölümleri seçebilecekleri ve seçecekleri bölüm hakkında bilgi alarak tercihlerini yapıyor.

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Enver Yilanli, okullarda kurulan tercih danışmanlık büroları ziyaret ederek Yükseköğretim adayı öğrencilere doğru tercihin önemi hakkında bilgi verdi.

Tercih danışmanlık bürolarında uzman rehber öğretler tarafından öğrenci ve velilerine ücretsiz tercih danışmanlık hizmetinin verildiğini kaydeden İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Enver Yilanli, “Yükseköğretim kurumlarına geçiş yapmak isteyen öğrencilerimiz için ilçemizde 12 adet tercih danışmanlık bürosu kuruldu. Öğrencilerimizin doğru ve isabetli tercihi yaparak gelecekleri için doğru kararı vermelerini çok önemsiyoruz. Bu tercih sürecinde de öğrencilerimizin uzman personelimiz tarafından danışmanlık desteğini alabilmeleri için gerekli tüm tedbirleri alma gayreti içerisindeyiz. Bu süreci en iyi şekilde yönetmek ve değerli öğrencilerimizin sınavlarda ortaya koydukları çabanın karşılığını alabilmeleri için tercih sürecinde de onların yanında olduğumuzu bildirmek istiyorum. Tercih sürecinin öğrencilerimiz ve aileleri adına en hayırlı şekilde gerçekleşmesini temenni ediyorum” dedi. 

YKS Tercih Danışmanlık Büroları Kuruldu Kahta kahtahaber kahta haber haber tut kahta kahtatime KAHTATİME adıyaman samsat gerger gölbaşı çelikan tut besni çelikhan sincik menzil safvan nemrut vali kaymakam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN BAŞKANA HEDİYE
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN BAŞKANA HEDİYE
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI