Advert
Advert

BUNUN DA ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ!

Günümüzde vuku bulan hadiseler fikrî tekâmül için bizlere büyük bir fırsat sunmaktadır. “Tarih tekerrürden ibarettir” denir ama bu tekerrür bir hikmete mebnidir.

BUNUN DA ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ!
BUNUN DA ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ! .
Bu içerik 179 kez okundu.
Advert

Bu hikmet de “ibret almak”tır. Kadim dönemlerden beri sömürgeci zihniyet; acımasız bir “her istediğini elde etme” anlayışı, menfaatine engel gördüğü kişileri/devletleri yok etme emeli, geleceğe matuf hain planları, bu planları gerçekleştirmek yolundaki sinsi, kural tanımaz, namertçe ve ahlak dışı tavırları, dost postunda düşman, merhamet kılığında canavar görünümleriyle aslında değişmez bir tipoloji çizmektedirler. Acımasız ve güç odaklı bu dünyevî zihniyet Kabil’in o meş’um cinayetinden beri mevcut olup, dünyayı ifsat eden bu zihniyetin temsilcileri zehirli ve enfekte meyvelerini günümüze taşıyarak giderek yoğunlaştırdılar ne yazık ki. Benlik ve şuurunu kaybediyor toplumlar, ayıldım derken dahi yeni bir halüsinasyon atmosferine düşüyor, bu zehirli meyveyi tatmanın sonucu olan “kültürel kölelik” yüzünden.

Batı’nın güncel horozluğunu yapan Amerika’nın yönetimi, milletimiz, ülkemiz ve temsilcimiz Başkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ile ilgili sahneye koymaya çalıştığı sinsi ve düşmanca oyun, yukarıda ifade etmeye çalıştığımız zihniyetin zehirli ağacından düşen tiksinti ve nefret uyandıran meyvelerinden biridir sadece. Yerküredeki her şeyi tıkınıp alsa da doymayacak bu zehirli zihniyet, insan neslinin sonunu getirmeyi hedef tutarak, bütün dünyayı ateşe atmaktan geri durmayacak bir tutumla vahşi bir haz duymaktan geri durmamakta ve giderek daha fazla insanın canına, kanına ve insani değerlere kıymaktadırlar. Yerküre oluk oluk katledilen insan kanından dolayı huzuru unutmuş durumdadır artık.

Başta ABD olmak üzere diğer birçok Batılı ülkenin gizli/aşikâr söylem ve icraatları göz önünde bulundurulduğunda; söz konusu sinsi, namert oyun ve planların kendi menfaatlerini yerine getirme emeline matuf olduğu o kadar ortadadır ki artık kendileri dahi bunu saklama ihtiyacı duymamaktadırlar. Kendileri söz konusu olduğunda, amiyane ama tam yerinde bir ifade ile “mahallenin kabadayısı” kesilen sözde demokrasi havarisi ABD, terörle başarıyla mücadele eden kahraman bakanlarımızı müttefikliğin bütün siyasi ve ahlâki kurallarını çiğneyerek kendince suçlu ilan etme cüretine girerken, sesini yükseltmekle Türkiye’nin bileğini bükebileceğini ve bu yolla siyasi, ekonomik, askeri vb. alanlarda istediği gibi söz sahibi olabileceğini zannetmektedir. Öyle görünüyor ki ABD, Türkiye Cumhuriyetinin Başkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN önderliğinde elde ettiği her alanda tam istiklâl kazanımlarını görmezden gelerek, çocukcasına bir hevesin içine düşmüş bulunuyor. 

Elbette onlardan bunun dışında bir davranış beklemek de safdillik olacaktır. Sadece kendilerine ve havarileri oldukları bir kavime dünyayı yaşanır hale getirmeye çalışan bu güçlerin karşısında göğsünde sarsılmaz imanı olan ve her vakit bu hayâsızca akınlara karşı hep imanıyla göğüs geren milletimiz dimdik ayakta duruyor. Milyonlarca şehit veren ve gazi olmayı bir şeref sayan ecdadımızın yolunda gitmeye istekli milyonlarca insanımız, onların arkasına gizlendikleri çelik zırhlı duvarlarını titretiyor. Ve onlar bu çelik zırhlı duvarların adeta bir kağıt parçası gibi her an darmadağın olabileceğinin de farkındalar.

Milli olmak, birlik içinde olmak, bugünün geçici olduğunu, bize asıl kalacak olanın yarın olduğunu bilmek ve buna inanmak, mücadeleyi bizim adımıza yürüten Başkanımız, Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın etrafında yekvücut olarak kenetlenmek ve bize düşen vazifeleri hakkıyla omuzlayıp yerine getirmek temel şiarımız olacaktır. Milletimizin her ferdi Başkanımızın bu uğurdaki mücadelesine tam destek verecek, ABD yönetimi ve onunla iş tutan harici ve dahili zavallıcıkların ülkemiz hakkındaki planları hep akim kalacaktır.

Çok çalışıp, daha fazla üretmek ve kendi ihtiyaçlarımızı kendimiz karşılamak zorunda olduğumuzu, bilvesile, toplumumuz daha da kavramış oldu. Dışa olan bağımlılığımız ne kadar az olursa, üzerimize baskıya yeltenilmesi o kadar cılız olacaktır. Daha da dik, daha doğru, daha sağlam, daha sık adımlarla ve daha hızlı yürümeliyiz. Herkes toplum içinde üzerine düşeni sorgulamalı, en lüzumlu ve faydalı işlere yönelmeli ve sıkı şekilde bu yönde çalışmalıdır. Her alanda katma değeri yüksek olan projelere imza atmalı, bu konuda özellikle üniversiteler olarak gerek sosyal alanda ve gerek sanayi alanında paydaşlar ile birlikte reel ve öncelikli ihtiyaçları karşılayacak çalışmalar içinde olmalıyız.

Üniversiteler olarak bizler vazifemize daha da çok çalışmalı, Hükümetimizin bize sunduğu imkânları yerinde kullanarak, toplumun bugün ve gelecekteki ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak ve öncelikleri daha doğru biçimde tahmin ve tespit ederek; ihtiyaç odaklı, ürün hedefli bir çalışma rejimi üzerinde daha da yoğunlaşmalıyız. Yeni ve faydalı ürünler, fikirler ve modeller üzerinde durulmalı, toplumun derdine derman, faydalı ve yerli bilgiler üretmeliyiz. Bizim dışımızdaki toplumlara göre üretilmiş bilgiler ile yetinmeyip, kendi toplumumuzun reel ihtiyaçlarına tam manasıyla cevap veren yerli bilgi ve teknolojileri üretmeye daha fazla yoğunlaşmalıyız. Netice itibariyle üretmediğin her alanda başkasına muhtaç olduğun gibi ürettiğin her alanda da başkası sana muhtaçtır.

Ülkemizin menfaatleri doğrultusunda, tüm fertler, bir ve birlik olarak var gücümüzle başta ABD olmak üzere diğer tüm ülkelerin oyunlarını bozmalı ve milli değerlerimizin bir gereği olarak çalışmalı, üretmeli, savurmadan kullanmalı ve öz değerlerimize sahip çıkmalıyız.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle döviz kuru üzerinden ülkemize ve milletimize yöneltilen ekonomik dış darbe teşebbüsünün yine milletçe ve ülkece birlikte bertaraf edileceğine inancımızın tam olduğunu belirtmek istiyor, Başkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın ve milletimizin bu mücadelenin de üstesinden geleceğine inanıyoruz. Zafer, muhakkak inananların ve bu uğurda mücadele edenlerindir.

Saygılarımla,

Prof.Dr.Mustafa Talha GÖNÜLLÜ
Adıyaman Üniversitesi Rektörü

BUNUN DA ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ! Kahta kahtahaber kahta haber haber tut kahta kahtatime KAHTATİME adıyaman samsat gerger gölbaşı çelikan tut besni çelikhan sincik menzil safvan nemrut vali kaymakam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN BAŞKANA HEDİYE
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN BAŞKANA HEDİYE
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI