Advert
Advert

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Ailesine 110 Yeni Öğrenci Katıldı

Üniversitenin Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) yeni öğrencilerini belirlemek için “özel yetenek sınavı” gerçekleştirdi.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Ailesine 110 Yeni Öğrenci Katıldı
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Ailesine 110 Yeni Öğrenci Katıldı .
Bu içerik 266 kez okundu.
Advert

ADYÜ Stadyumunda gerçekleşen sınavda, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü ve Antrenörlük Eğitimi Bölümü için belirlenen 110 kişilik kontenjan için 184 erkek, 61 kız sporcu olmak üzere toplam 264 aday  birbiri ile yarışırken, 19 milli sporcu da Adıyaman Üniversitesinde eğitim görmek için özel yetenek sınavına katıldı.

Sınav süresi boyunca aileler ve öğrenciler Üniversitemiz tarafından kurulan canlı yayın düzeneği sayesinde yarışmaları canlı olarak takip etti.

Özel yetenek sınavlarının ardından 83 erkek, 33 kız ve 15 milli sporcu başarılı oldu.

Böylelikle Üniversitenin Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, YÖK tarafından tahsis edilen toplam 110 kişilik kontenjanın tamamını doldurmuş oldu.

BESYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Fatih MURATHAN, öğrencilere göstermiş oldukları gayret ve ilgiden dolayı teşekkür etti.

Sınava birçok yetenekli sporcunun katıldığını ifade eden Dr. Öğretim Üyesi MURATHAN, "Türkiye'nin dört bir yanından ADYÜ'de eğitim görmek için müracaat eden çok sayıda öğrencimiz vardı. Objektif ve şeffaf bir sınav ile en başarılı 110 öğrencimiz Üniversitemizde okumaya hak kazandı. Tüm öğrencilerimizi gösterdikleri çabadan dolayı tebrik ediyorum" diye konuştu.

 

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Ailesine 110 Yeni Öğrenci Katıldı Kahta kahtahaber kahta haber haber tut kahta kahtatime KAHTATİME adıyaman samsat gerger gölbaşı çelikan tut besni çelikhan sincik menzil safvan nemrut
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN BAŞKANA HEDİYE
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN BAŞKANA HEDİYE
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI