Advert
Advert

Devlet Konservatuvarına adaylardan yoğun ilgi

Adıyaman Üniversitesinin Devlet Konservatuvarı Müzikoloji Bölümü 2018-2019 akademik yılında eğitim görmeye başlayacak yeni öğrenciler için özel yetenek sınavı yaptı.

Devlet Konservatuvarına adaylardan yoğun ilgi
Devlet Konservatuvarına adaylardan yoğun ilgi .
Bu içerik 236 kez okundu.
Advert

Rektörlük Konferans Salonunda gerçekleştirilen sınava pek çok ilden üniversitemize başvuru yapan 91 aday katıldı.

Öğrenciler Müziksel İşitme, Yazma, Müzik Teorisi ve Genel Müzik Kültürü konularında birbirleri ile yarıştılar.

Özel yetenek sınavı sonunda 25 aday sınavı kazanarak Üniversitemiz Devlet Konservatuvarı kontenjanının tamamını doldurdu.

Komisyon Başkanlığını Üniversitemiz Devlet Konservatuvarı Müdürü Doç. Dr. Barış TOPTAŞ’ın yaptığı sınavda, Dr. Öğretim Üyesi Ercan BAŞ (Çorum Hitit Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Öğretim Üyesi) ve Dr. Öğretim Üyesi Ayça AVCI’da komisyon üyesi olarak görev aldı.

Sınav sonrası bir açıklama yapan Devlet Konservatuvarı Müdürü Doç. Dr. TOPTAŞ, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da konservatuvarımıza adaylarımızın ilgisi büyüktü. Çok yetenekli adaylarımız vardı. En iyi adaylarımız öğrencimiz olmaya hak kazandı. Bizleri tercih eden tüm öğrencilerimize ve sınav süresince bizlere destek olan değerli hocalarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Devlet Konservatuvarına adaylardan yoğun ilgi Kahta kahtahaber kahta haber haber tut kahta kahtatime KAHTATİME adıyaman samsat gerger gölbaşı çelikan tut besni çelikhan sincik menzil safvan nemrut
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN BAŞKANA HEDİYE
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN BAŞKANA HEDİYE
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI