Advert
Advert

HER GÜN MAGANDA KURŞUNLARIYLA İNSANLARIMIZ ÖLÜYOR.

Yaz mevsiminin gelişi ile düğünlerin çoğalması, maganda kurşunlarının fitilini ateşlemektedir.

HER GÜN MAGANDA KURŞUNLARIYLA İNSANLARIMIZ ÖLÜYOR.
HER GÜN MAGANDA KURŞUNLARIYLA İNSANLARIMIZ ÖLÜYOR. .
Bu içerik 345 kez okundu.
Advert

Bu sebeple tetbirin alınması elzemdir. Her vatandaşın insan haklarına riayet etmesi bir insani gerekliliktir. Ancak; bazen bunları unutur gibi davranıyoruz.

Düğünlerdeki maganda kurşunlarıyla ölümlerin azaltılması ve insanlarımızın sağ duyuya davet edilmesi kaçınılmazdır. Bunların hatırlatılması sadece ilgili birimlerin görevleri arasında yer almamaktadır. Buna bütün insanların söylem hakkı vardır.

Gerek trafik kazaları gerek düğünlerdeki silahlı magandalar olsun zaman zaman yapılan toplantılarda, basın açıklamalarda bu ve buna benzer magandaların ne kadar zararlı olduğunu, işin Uzmanları tarafından anlatılmasına rağmen artış görülmektedir.

Ama herkes yetkisi dahilinde bu konuda gerekli tedbiri almalı ve vatandaşları yani en yakınındakini duyarlılığa davet etmelidir. Daha bir çok kişinin canı yanmadan, düğün törenleri cenaze evine çevrilmeden acilen tedbilerin alınması gerekliliği gündeme taşınmalıdır.

Bu bağlamda, denetimlerin sıklaştırılması ve tedbirlerin alınması gerektiğine inanıyoruz. Haddi hesabı olmayan silahların sıkıldığı, hatta çocukların ellerine silah verdiklerini, düğünlerde bazen şahit oluyor bazende televizyonlarda görüyor gazetelerde okuyoruz.

Bu acıların azaltılması için, Düğünlerin ne şekilde nerede ve hangi şartlarda yapılacağı kanun maddesinde bellidir. onun için maganda kurşunuyla birçok insanımızın canı yanmadan ocaklar sönmeden denetimlerin sıkılaştırılmasının verimli olacağına inanıyoruz.

Kanun dışı hareket edenlerede, denetimler neticesinde cezai müeyyidelerin uygulanması, her sağ duyulu düşünen insanın arzusudur.

İnanıyoruz ki en kısa zamanda gerekli ve etkili tedbirler alınacaktır.

RamazanPOLAT

TÜRK DİYANET VAKIF-SEN ADIYAMAN İL TEMSİLCİSİ.

 

HER GÜN MAGANDA KURŞUNLARIYLA İNSANLARIMIZ ÖLÜYOR. Kahta kahtahaber kahta haber haber tut kahta kahtatime KAHTATİME adıyaman samsat gerger gölbaşı çelikan tut besni çelikhan sincik menzil safvan nemrut vali kaymakam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN BAŞKANA HEDİYE
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN BAŞKANA HEDİYE
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI