Advert
Advert

TRAFİKTE “ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN”

Trafikte yaya önceliği bilincinin oluşturulması ve yaya geçitlerinin kullanımının yaygınlaştırılması amacı ile İçişleri Bakanlığı koordinesinde “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” sloganıyla 81 ilde 12.00-13.00 saatleri arasında eş zamanlı olarak gerçekleşen kampanya Adıyaman’da da düzenlendi.

TRAFİKTE “ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN”
TRAFİKTE “ÖNCELİK HAYATIN, ÖNCELİK YAYANIN”
Bu içerik 559 kez okundu.
Advert

  

Yaya geçitlerinin sürücüler tarafından fark edilmesi, yaya geçitlerinde yayaların geçiş üstünlüğünün vurgulanması ve vatandaşların yaya geçitlerini kullanmasının teşvik edilmesi amacıyla Atatürk Caddesi Adıyaman Belediyesi önünde düzenlenen “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” eylemine Vali Aykut Pekmez, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdürü Metin Alper, Belediye Başkan Yardımcısı Sait Kutlu, kurum amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. 
 
  Adıyaman’ın Atatürk Bulvarı başta olmak üzere tüm okul ve yaya geçitlerinde yaya uygulaması gerçekleştirildi. Türkiye’nin 81 ilinde aynı anda Adıyaman Belediyesi önünde bulunan Atatürk Caddesi üzerinde Adıyaman Valisi Aykut Pekmez’in katılımıyla trafikte yayaların önceliğine dikkat çekti.
 
Gerçekleşen eylemde, öğrenciler ellerinde taşıdıkları dövizler ve attığı sloganlarla trafikte yayalara öncelik tanınması gerektiğine vurgu yaptı.
 
Öğrencilerle birlikte yaya geçidinden geçerek farkındalık oluşturan Vali Aykut Pekmez yürüyüş sonrası sürücülere bilgilendirici broşür dağıttı.
 
  Vali Aykut Pekmez, “Bu gün Türkiye’nin 81 ilinde ‘Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın’ sloganıyla etkinlik gerçekleştiriliyor. 2019 yılı ‘Yaya Öncelikli Trafik’ yılı ilan edildi. Hem sürücülerimize hem yayalarımıza farkındalık oluşturmak için bu etkinliği gerçekleştirdik. Sürücülerimizin yaya geçidini gördüğü yerde yavaşlaması ve yayalara öncelik vermesini istiyoruz. Kanunlarda yaya önceliği olmasına rağmen maalesef bazı sürücülerimiz bu kurala pek uymuyor. Bu kuralın herkes tarafından bilinmesi ve uyulması için bu etkinliği gerçekleştirdik.  Trafik sadece araçlara mahsus değildir. Yayalar trafiğin bir parçasıdır. Maalesef yaya ölümleri Dünya ortalamasının üzerindedir. Her hayat bizim için önemlidir. Trafik kurallarına uyarak bu can kayıplarının ya da yaralanmaların önüne geçebiliriz. Buradan hem yayalara hem de sürücülere kurallara uymaları hususunda çağrı yapıyorum. İnşallah kazanın daha az olduğu bir yıl geçirmemizi temenni ediyorum” dedi.
 
Etkinliğe katılan çocuklarda, sürücülerin yayalara saygılı olması gerektiğini ve yayayı gören sürücünün beklemesi gerektiğini vurguladı.
 
TRAFİKTE “ÖNCELİK HAYATIN ÖNCELİK YAYANIN” Kahta kahtahaber kahta haber haber tut kahta kahtatime KAHTATİME adıyaman samsat gerger gölbaşı çelikan tut besni çelikhan sincik menzil safvan nemrut vali kaymakam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN BAŞKANA HEDİYE
ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNDEN BAŞKANA HEDİYE
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI
JANDARMA’DA TERFİ HEYECANI